Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Horoskop Zábava Výměna manželek Seriál Most!

Nejnovější kauzy

Tento mladík dává Kramnému naději! Kdo viděl, že elektřinu do Moniky pustil právě Petr K.?

Lukáš Nečesaný dává Kramnému nečekanou naději.
+ Dalších 5 fotografií
Petr Kramný se stále nepřiznal ani k jedné vraždě, kterou mu čeští kriminalisté přisuzují. Patologové tvrdí, že Monika a Klárka zemřely po zásahu elektřinou. Jenže Kramného při vraždění nikdo neviděl. Navíc Kramnému dává naději nenápadný kluk v brýlích, který se jmenuje Lukáš Nečesaný.

Co prokazatelně víme o úmrtí dvou Češek v Egyptě?

Čeští patologové tvrdí, že obě ženy zabil elektrický proud.

Egyptský patolog nejprve uvedl, že Moniku a Klárku zabila dehydratace, kterou mohl vyvolat prudký jed. Před zahájením procesu ale přiznal, že se mohl zmýlit, že pravdu mohou mít čeští znalci a že obě Češky skutečně mohla zabít elektřina.

Jenže nevíme, jak přesně Monika a Klárka zemřely. Nevíme, zda zemřely v pokoji na posteli, nebo v koupelně. Nevíme, zda obě byly zavražděny, nebo zda zavražděna měla být jen Monika a Klárka umřela náhodou, když se dotkla matky.

Nemáme Kramného přiznání. A zdá se, že Kramný se přiznat nehodlá. Naopak stále tvrdí, že s úmrtím svých dvou holek nemá nic společného.

Podle českých soudních znalců Petr Kramný v mnoha bodech své výpovědi lže. Navíc se zdá, že manželství rozhodně nebylo idylické.

Jenže nejde odsoudit člověka za to, že lže, že je žárlivec a že má na hlavě gel. To prostě nejde. Kramný se nepřiznal a při vraždě ho nikdo neviděl.

Ano, vše nasvědčuje tomu, že vrahem je Kramný. Pravděpodobnost, že to mohlo být jinak, je velmi malá. Blíží se nule. Ale stále existuje možnost, že v Egyptě se mohlo stát něco jinak, než popisuje státní zástupce, čeští patologové a kriminalisté.

Mohl v hotelovém pokoji v Hurghadě zabíjet někdo jiný? Fantom z chodby, který se dostal nepozorovaně do pokoje a pak zase zmizel?

Nemohla být smrt přeci jen nešťastnou náhodou (i když znalci přísahají, že ne)? A Kramný pak třeba jen zazmatkoval a nevěděl, co má dělat?

Měla Monika Kramná před dovolenou skutečně velké psychické problémy a skutečně přemýšlela o sebevraždě, jak naznačují jisté hlasy z jejího okolí, které u soudu zatím nedostaly prostor?

To všechno jsou velmi složité otázky, které dávají Kramnému naději minimálně k tomu, že se odvolá a dál bude bojovat proti policii, justici, státnímu zástupci.

Kramný ví, že smyčka kolem něj se stahuje každým dnem. Nemá co ztratit a je jisté, že vyčerpá všechny možnosti, jak se bránit. Nepřiznal se a zdá se, že se přiznat nehodlá. Je to psychopat bez emocí? Nebo se na pokoji stalo něco jinak?

Kramný a s ním i všichni ti, kteří jsou do případu namočeni, si uvědomují, že Petra K. nikdo vraždit neviděl!

A tady se dostáváme k případu Lukáše Nečesaného. Tento mladík byl pravomocně odsouzený za pokus o vraždu kadeřnice. Krajský soud v Hradci Králové ho odsoudil v roce 2014 na 16 let. Vrchní soud v Praze mu trest později snížil o tři roky.

Jenže dnes je Lukáš Nečesaný na svobodě a čeká na to, že celý proces začne od začátku.

Soudy si totiž zcela účelově vybraly ze spisu to, co se jim hodilo a bylo v neprospěch obžalovaného, a naopak přehlédly to, co bylo v jeho prospěch. Nebyly důkazy, které by dokázaly obviněného označit jako pachatele. Pěkné žonglování s „důkazy“ předvedli také kriminalisté.

To jsou velmi závažné informace k případu Lukáše Nečesaného. Ta podobnost s případem Petra K. je opravdu zarážející.

Ano, možná že to udělal Nečesaný. Ano, možná že to udělal Kramný…

Jenže je tu slovo MOŽNÁ. Justice v demokratické vyspělé zemi, jakou snad stále Česká republika je, musí mít jistotu.

V případě Lukáše Nečesaného tu jistotu neměla. Najde ji v případě Petra Kramného?

Mohlo by vás zajímat

Další články