Přesto, že svého koně popisuje jako toho nejlepšího přítele, co kdy měla, udělala mu to nejhorší. Jeho památku tak zneuctila.

Její kobyla Iffy Mant jí přitom pomáhala vyhrávat závody! Čtyřiadvacetiletá Helen neváhala svého zvířecího miláčka naservírovat rodině a přátelům na večeři. Ti šokovali, když prohlásili, že maso klisny bylo to nejlepší, co kdy jedli. Dokonce by si ho klidně přidali do špaget.

Podle všeho tak bude celá rodinka pěkně zvrácená. Jako vysvětlení svého hrůzného činu uvádí: „Iffy byla utracena a podle mě je úplně jedno, jestli ji sním já, nebo červi v zemi. Sníst své zvíře, které mělo dobrý život, cítím jako správnou věc.“

Po tomto prohlášení se na ni okamžitě vrhli lidé na Facebooku. Její čin označují jako hyenismus.

„Jsi fakt divná! Jak si něco takového sakra vůbec mohla udělat, je mi z tebe zle!“ napsal jeden pohoršený muž.

„Měla bys tomu koni prokázat úctu a důstojně ho pohřbít, jak si zaslouží, a ne ho sníst,“ pronesla zase jistá slečna.

„Svou mrtvou babičku bys taky podávala k večeři?“ reagoval další znechucený mladý muž.

Tato šílená Švédka ke všemu s koňmi pracovala celý život a byla jejich pečovatelkou. Svoje dny u koní má po tomto článku nadobro sečteny.

Helen se ke komentářům okamžitě vyjádřila a na svou obranu řekla: „Pro vás to může znít strašně, ale mně to přijde zcela normální. Tohle rozhodnutí bylo jen moje a nikdo nemá právo mě za něj odsuzovat. Neurčuji přece, kdo zemře a kdo ne. Všechna zvířata se rodí pro jeden účel, akorát si je kupujeme v supermarketech.“

„Tohle přece není o tom, co zvířatům děláme po smrti, ale jak se k nim chováme během jejich života. Po smrti už nevědí, co se s nimi děje,“ uzavřela zvrácená Švédka.

Klisnu Iffy utratil veterinář minulý rok v květnu. Od té doby ji měla Helen v mrazáku. Tento otřesný případ zahýbal žlučí spoustě lidí. Švédka by se měla jít léčit!