Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) StarDance 2019 Extra Host (pořad) sametová revoluce

Nejnovější kauzy

Temná budoucnost Slavíka: Hitparáda největších skandálů, kvůli nimž by to měli okamžitě zapíchnout!

Tihle by mohli mluvit.
+ Další 3 fotografie
Z Českého slavíka se stává jedna velká fraška a už to nejde zastavit. Téměř každý rok se vyskytne nějaký problém a pořadatelé krizovou komunikaci nezvládají. Navíc v anketě hlasuje směšně nízký počet lidí. Celé výsledky by dokonale ovlivnilo hlasování menšího města, kdyby se všichni dohodli. Proto není divu, že když se na FB seskupí slušní Češi, tak Ortel soutěž klidně ovládne.

Český slavík je vyčpělá soutěž, která přesluhuje už několik let. Bílá (51), Gott (78), Kabát, nově Ortel. Roky se nic nemění a soutěž nemá žádný efekt na hudební dění v zemi.

Kromě toho je soutěž provázena mnoha skandály. S odebíráním hlasů, které potkalo kapelu Ortelu, se musela vyrovnávat i kultovní dvojka Eva a Vašek. Ty pořadatelé v roce 2009 tímto krokem posunuli z 19. až na 32. místo a teleshoppingová dvojka těžce ostrouhala. Stejný osud potkal i kapelu Argema, jež skončila ve stejném roce 12., přitom před odebráním hlasů měla jistou 7. příčku, do toho bychom ale neradi zabrušovali.

„Neobviňujeme postižené interprety z podvodu. Odhalené anomálie vycházející ze statistiky a počtu pravděpodobností mohou být dílem nezodpovědného fanouška, stejně tak jako nepřítele interpreta nebo celé ankety, kterou tímto chtějí zkompromitovat,“ řekl tenkrát zástupce pořadatelů Jaroslav Těšínský.

O dva roky dříve vyhrála zase Ewa Farna (24) Slavíka za Objev roku. Měla tenkrát na kontě pouze singl Měls mě vůbec rád. Běžně v této kategorii soutěžili 3 interpreti, ale v roce 2007 soutěžila Ewa sama a automaticky tak vyhrála. To opravdu v té době nebyli na scéně další talentovaní zpěváci? Šuškalo se, že výhru získala díky vlivným manažerům – Lešku Wronkovi a Petru Šiškovi.

V roce 2008 vyhrála zpěvačka Iveta Bartošová kategorii Skokan roku. „Jirka na Ivetu tak dlouho naléhal, že potřebuje peníze na Slavíka, až podlehla. Ta částka se blížila skoro stu tisícům a rozhodně nebyla určena na Ivetiny slavnostní šaty. Každý jistě pochopí, k čemu ty peníze byly určeny,“ napsala zpěvaččina nejbližší spolupracovnice Zlata Dvořáková ve svých pamětech. Její tehdejší manžel Jiří Pomeje (52) měl tenkrát nakoupit zásobu SIM karet, ze kterých posílal hlasy.

Největší skandál otřásl Slavíkem v roce 2013. Ze soutěže byl vyřazen kontroverzní rapper Řezník, a to kvůli svým násilnickým textům. Tenkrát ze soutěže odstoupil zpěvák Tomáš Klus (31) a Matěj Ruppert (39) vrátil svoji cenu.

A z letošního vyhlašování se stala naprostá fraška. Nejdříve pořadatelé vyřadili zpěváka Joakima Brodéna ze Sabatonu. A to prý proto, že působí i na zahraniční scéně. To, že Ewa Farna zpívá i v Polsku, je ale na druhou stranu úplně v pořádku.

Po skončení soutěže se ukázalo, že opět došlo na odebírání hlasů. A to prý proto, že se fanoušci Ortelu mobilizovali na Facebooku a díky tomu dostala náckovská kapela tisíce hlasů. Ono vlastně vyhrát celou soutěž není tak těžké. Minulý rok stačilo Karlu Gottovi k výhře necelých 37 000 hlasů. Získat takovou podporu není problém. Většina normálních lidí už do Slavíka nehlasuje, takže pokud si fandové Ortelu chtěli prosadit svou, nikdo je nemohl zastavit.

Nicméně pořadatelé se rozhodli, že Ortelu odečtou hlasy a oni dostali tolik ,co minulý rok. Krok pořadatelů naštval hlavního sponzora Mattoni a ozývat se začínají i zpěváci. Kabáti svého Zlatého slavíka vrátili a do celé trapné události se vložil i Karel Gott.

„Osobně se chci setkat s ředitelem pořádající agentury Musica Bohemica, panem Jaroslavem Těšínským. Věřím, že mi celou situaci vysvětlí. Teprve potom budu schopen posuzovat zmíněný problém,“ sdělil Mistr ČTK.

Český slavík je opravdu trapná soutěž, kterou nelze zachránit. Snad se pořadatelé chytí za nos a celou frašku od příštího roku utnou.

Mohlo by vás zajímat

Další články