1) S klasickými komiksy má tenhle biják společné snad jen kostýmy. Velkodušné hrdiny pateticky zachraňující svět před zkázou hledejte jinde. Kick-Ass je založen na myšlence, jaké by to bylo, kdyby se superhrdinou stal obyčejný člověk.

2) Hlavní hrdina (v českém překladu Nářez) je naprostý loser, který nemá ani nadpřirozené schopnosti, ani arzenál technických hračiček. Je to brýlatý kluk od vedle a holkám je naprosto ukradený. Jednoduše kluk, se kterým je mnohem lehčí se ztotožnit než třeba s Batmanem.

3) Tvůrci ukázali jasné fuck-off Americké filmové asociaci, která bdí nad přístupností filmů. V jejich nekompromisní eRkové jízdě se postavy dvakrát nerozmýšlejí, jaký vulgarismus vypustí ze svých úst, a stříkající krev a naporcované končetiny vám připomenou nejlepší tarantinovky. Ne, pro děti to opravdu není, těm raději pusťte pohádkového Iron Mana.

4) Jestli mravokárci nemohli něco skousnout především, tak potom skutečnost, že masakrálnímu řádění tu vévodí jedenáctiletá holka, která namísto aby si doma hrála s panenkami, běhá po nocích a vraždí profesionální zabijáky. My ovšem nejsme pruderní kritici a tohle se nám hodně líbí!

5) The Prodigy, Joan Jett nebo Ennio Morricone, a to vše s původní hudbou Henryho Jackmana – Kick-Ass se i dobře poslouchá.

6) Do zeleného obleku Nářeze se nasoukal nepříliš okoukaný Aaron Taylor-Johnson. Co by vás mohlo zajímat – je to o dvacet tři let mladší zajíček režisérky Padesáti odstínů šedi Sam Taylor-Johnson a otec jejich dvou dětí. V civilu culíkatou a v práci nebezpečně fialovou Hit Girl (Zabijačku) ztvárnila Chlöe Grace Moretz a jejího otce Nicolas Cage. Správný komiks se nemůže obejít ani bez záporáka, a tak trio doplňuje Christopher Mintz-Plasse aka Red Mist (Zuřivec).

7) Kick-Ass možná není typický komiksový blockbuster, ale akční scény jsou natočené rovněž mistrovsky. Celému snímku pak obzvláště dominuje následující dvojka: stroboskopová scéna s osvobozováním dvou postav a krvavá jatka Hit Girl s výbornou skladbou Bad Reputation v pozadí.

8) Jo, a tohle jsme vám už říkali? Je to taky pekelná zábava! Počkejte si třeba na scénu s bazukou.

9) A má to i druhý díl! Ten dle všeobecného hodnocení sice dopadl o něco hůř, ale autorka článku vám s nejčistším svědomím doporučuje také jeho zhlédnutí.