Začínala s modelingem v roce 1980 a tehdy vážila 77 kilo. Jenže trend velel, že pokud nevypadáte jako Twiggy a nejlépe nemáte žádná prsa, nikdy nedostanete pořádnou zakázku. Velvet D’Amour (45) měla alespoň krásný obličej, ale na molo ji nikdo pustit nechtěl.

„Říkali mi od začátku, že jsem hrozně tlustá a měla bych okamžitě shodit aspoň dvacet kilo, ale já jsem se sama sobě líbila taková, jaká jsem. Proč má pořád někdo potřebu vám říkat, co se sebou máte dělat?“ ptá se Velvet. „Stejně jsem poslechla a shodila pár kilo, ale lidi zase nebyli spokojení, tak jsem se na to vykašlala a začala si v klidu přibírat. A najednou tu byly zakázky na plus-size modely.“

Ke dnešku se ručička její váhy zastavuje na 135 kilech a Velvet si nemůže stěžovat na to, že by měla málo práce. Má obličej bez vrásek, a proto po ní prahnou kosmetické firmy, její plné křivky zase vyplňují sexy prádlo, fotí kalendáře jako pin-up slečna.

Přestože je jako plus-size modelka žádaná, stěžuje si na to, že svět ještě není připraven přijmout plné ženské tělo jako vzor krásy a je před námi v tomhle ještě dlouhá cesta. Bojovat s trendem vychrtlin Velvet nechce, jen si užívá toho, jaká je a kolik má obdivovatelů.

Mnoho. Živočišnost z ní přímo sálá.