Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy StarDance 2018 Extra Focus Horoskop Zábava

Nejnovější kauzy

Teď, nebo nikdy! Tohle je několik důvodů, proč musí letos konečně Čechův Arsenal vyhrát Premier League

Přikloní se letos k Arsenalu konečně štěstí?
Takhle blízko k titulu už dlouho nebyl. Bude to ale stačit?

Je to už takový evergreen.

Arsenal na začátku kalendářního roku k titulu v Premier League vbíhá do cílové rovinky, ale těsně před ní zakopne a nakonec ztrácí body, kosí ho zranění a dochází mu dech, dokonce tak obludným způsobem, že je rád za účast v předkolech Ligy mistrů.

Věčný otloukánek, který už začínal být celému světu pro smích, se ale letos obdivuhodně zvedl.

A podle všeho letos dokulhá k ligovému titulu. Tohle jsou tři důvody, proč si myslíme, že letos „Gunners“ konečně zlomí své několikaleté prokletí.

  1. Slabá konkurence

Arsenal dokáže i přes svoje výprodeje obdivuhodně konkurovat miliardově nabité konkurenci. Neutrácí sice miliardy jako Chelsea nebo Manchester City, nemá tak silnou vítěznou morálku jako kdysi Manchester United, ale i přes to jim dokáže konkurovat. Chyběla mu však účelnost a mentalita vítězů.

Tu mají právě výše zmíněné týmy, ale letos prostě Arsenalu nedokáží konkurovat. United válčí na hřišti a mimo něj s nepopulárním Van Gaalem, City nepochopitelně ztrácí a Chelsea hledá sama sebe a je ráda, že nesestoupí. Na čele se tak překvapivě drží nováčci z Leicesteru a největší rivalové Arsenalu z Tottenhamu. Ani v jednom případě se však nejedná o týmy, které by měly zkušenosti s boji o titul a právě to ve finále rozhodne. Arsenal se navíc může opřít o znatelně silnější lavičku náhradníků. Zvláště i při letošní přestupové nudě Wengera ani nemusí bolet jeho tradiční neposilování.

2. Petr Čech

José Mourinho si asi do dneška drbe lysinu ze svého zpackaného rozhodnutí. V létě pustil svou někdejší oporu k největšímu konkurentovi a ta polila Gunners doslova živou vodou. Arsenal hrál několik let i v závěru sezony špičkový, produktivní fotbal, ale doplácel na klíčový element. Chyběl mu skutečně špičkový gólman, který by tým podržel.

Zmatkáři Almunia, Mannone nebo Szczesny svými kiksy připravili svůj tým v minulosti o klíčové body, které později s rozsáhlou marodkou stály Arsenal klíčové body. Letos se však může Arsenal opřít o českou zeď, která je nejenom spolehlivá, ale nadpozemsky neprůstřelná a právě díky ní Arsenal letos body tolik neztrácí. Pakliže strádá, tak je to pouze kvůli střelecké impotenci. V bráně problém rozhodně není.

  1. Štěstěna

Zvláště u Arsenalu zní tento bod možná trochu úsměvně, ale vypadá, že letos nad Gunners stojí nejspíše i pánbůh. Arsenalu letos hraje do karet i dřívější nešťastná konstelace. Když ztratí Arsenal, ztrácejí i soupeři, zranění si za celý tým vybírá jenom Rosický, a když je potřeba, přicházejí i góly z naprosto posledních akcí, jako tomu bylo o víkendu v případě Dannyho Welbecka.

Arsenalu letos zkrátka hraje všechno do karet a je jasné, že pokud nevyhraje titul letos, tak už asi nikdy. Lepší konstelaci hvězd totiž jen tak mít nebude.

Mohlo by vás zajímat

Další články