Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) StarDance 2019 Extra Host (pořad) sametová revoluce

Nejnovější kauzy

Teď mu budeme muset říkat sire! Královna Alžběta II. v novém roce předá Davidu Beckhamovi šlechtický titul

David se už na svůj titul doslova třese.

Fotbalista David Beckham (38) se v novém roce dočká toho největšího ocenění, o kterém se může jakémukoliv Britovi vůbec zdát. Královna Alžběta II. mu totiž udělí rytířský titul, jako důkaz toho, o jak důležitou osobu pro britský národ jde.

Událost, k níž na začátku příštího roku dojde, by měl podle všeho vést princ William, který je blízkým přítelem Beckhamovy rodiny. Ostatně David a jeho manželka Victoria byli na seznamu blízkých přátel prince a dočkali se i pozvání na jeho svatbu v roce 2011. Důvodů k získání titulu je v Davidově případě hned několik. Ocenění má dostat především za šíření dobrého jména království ve světě, ale také za charitativní činnost a pomoc na přípravách olympiády.

Pro nás, běžné smrtelníky, z toho moc nevyplývá. Snad až na jedinou věc – Beckham musel nechat královskou komisí před udělením titulu ocenit svůj majetek. Došlo se k číslu 165 milionů liber, tedy v přepočtu přes pět miliard korun. A to už je slušné jmění!

Mohlo by vás zajímat

Další články