Představte si, že neslyšíte a jedinou vaší nadějí, jak se domluvit s okolím, je znaková řeč. Není zase tak těžké se ji naučit, ale je těžké najít někoho, kdo ji umí.

Muharrem z Istanbulu jinou možnost komunikovat nemá, je totiž hluchý a znakovou řeč ovládá hlavně jeho rodina, zejména sestra Ozlem, která bratra doprovází kamkoliv, kam je to možné, a pomáhá mu se všemi překážkami jeho postižení.

Kreativci z reklamní agentury Leo Burnett a vedení firmy Samsung se spojili s Ozlem a pro jejího bratra připravili neuvěřitelný zážitek. Samsung se totiž snaží díky svým telekomunikačním výrobkům zapojit do života i lidi, kteří jsou postižení, takže to neberte tak, že si na Muharremovi honí viralitu a povědomí o společnosti, ale berte to tak, že díky jejich penězům se celá tahle úžasná věc mohla stát.

Muharremovým sousedům a lidem z jeho okolí zaplatili intenzivní kurz znakového jazyka, poté nainstalovali do okolí skryté kamery a zinscenovali situace, do nichž se Muharrem jakoby náhodou dostane, a najednou zjistí, že všichni s ním dokáží mluvit a on jim rozumí. Bariéry zmizí a přesně tohle by se mělo ve světě dít.

A dojemné by to být nemělo. V ideálním světě by tohle mělo být normální.