Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Takhle žijí uprchlíci! Podívejte se, jak to vypadá v azylovém domě

Uprchlíci udělali z azylového centra místo, které vypadá jako po výbuchu.
Zdroj: facebook.com
Ve švédských azylových centrech pro uprchlíky to vypadá jako po bouři. Všude je nepořádek a lidé se tísní v malých místnostech až po šesti. V tomto místě se dějí hrozné věci. Teprve desetiletý hoch zde byl znásilněn.

Azylová centra po celém Švédsku jsou místem, kam se bojí vkročit i policisté a kde mají za úkol hlídat 600 imigrantů pouze dva lidé.

Z nepochopitelného důvodu tady došlo ke znásilnění malého chlapce. V centrech je přelidněno a víc žadatelů o azyl už se sem nevejde. Novináři z Daily Mailu tvrdí, že zde byl znásilněn i desetiletý kluk.

Do azylového centra ve švédském Västerås asi 100 kilometrů od Stockholmu měli odvahu vstoupit až novináři.

Naskytl se jim opravdu pozoruhodný pohled. V malých místnostech je spousta nepořádku Všude se válejí odpadky, špinavé nádobí a oblečení uprchlíků. V současnosti zde žije přes 600 běženců s rodinami.

Případ znásilněného chlapce není ve Švédsku ojedinělý. Kvůli přeplněnému centru bylo zneužito přes deset dětí po celé zemi. Zaměstnanci centra nestíhají všechny hlídat. Jsou pouze dva na toto enormní množství všech uprchlíků.

Tato místa určená pro pobyt imigrantů ve Švédsku byla přeplněna poté, co švédská Rada pro migraci změnila pravidla, kolik má který uprchlík určeného místa v azylových střediscích. Z původních 5 metrů čtverečních se staly 3 metry.

Místa je tak čím dál méně a imigrantů čím dál více Nevinné děti bývají často zneužívány staršími muži nebo dokonce vlastními otci. Při tak velkém počtu imigrantů je však zcela nemožné najít dotyčného pachatele.

Zneužité děti samozřejmě policii ze strachu neřeknou, co se stalo. Švédské úřady jsou si vědomy, že jde o vážnou věc. Jenže nedokáží situaci kontrolovat tak, jak by potřebovaly

Před deseti dny došlo k sexuálnímu zneužití desetiletého hocha. Policie na místo přijela, ale proti davu běsnících uprchlíků neměla šanci. Rodinu znásilněného chlapce chtěli strážníci převézt jinam. V tom jim však utečenci zabránili. Nechtěli je nikam pustit. Otec rodiny je totiž lékař, který se v centru stará o ostatní děti a jejich zdraví.

Od tohoto incidentu policie odmítá ještě někdy vkročit do azylového centra. Nedonutí je ani bezvýchodná situace. Není se čemu divit, při pokusu o záchranu rodiny zneužitého chlapce se sami strážníci dostali do úzkých a museli bojovat o svůj život.

Švédská Rada pro migraci se po této kauze k uprchlíkům odmítá vyjádřit.

Související články

Další články