Advokátka Klára Samková je sice členkou strany TOP 09, ale s jejím předsedou knížetem Karlem Schwarzenbergem (75) si rozhodně nebere servítky.

Po tom, co v létě pro server parlamentnilisty.cz prohlásila, že podle ní Schwarzenberg zcela rezignoval na vedení strany, se ještě víc rozohnila, když se v médiích provařila minulost jeho nové milenky Jany Vopěnkové, se kterou se kníže poprvé ukázal na Slavících.

„Pana Schwarzenberga nejméně od vyhlášení jeho kandidatury považuji za mystickou osobu vyskytující se ve dvojím provedení. Jedna je ta skutečná postava, druhá je vytvořená médii. Překrývají se prakticky pouze tím, že nosí stejné jméno a mají stejný výzor,“ napsala na svém facebookovém profilu Samková. Její drsný komentář ke kauze s vilnou poběhlicí má ovšem závěr, kterým říká známá advokátka vše.

Tady je celé znění jejího statusu z 1. prosince.

Po ovoci jejich poznáte je… K tomu není co dodat. A řeknu to rovnou: Pana Schwarzenberga nejméně od vyhlášení jeho kandidatury považuji za mystickou osobu vyskytující se ve dvojím provedení. Jedna je ta skutečná postava, druhá je vytvořená médii. Překrývají se prakticky pouze tím, že nosí stejné jméno a mají stejný výzor. Pravda o tom, kdo je ve skutečnosti kdo, se občas malinko poodhrne ve chvíli, když se obě osoby protnou: Jako například ve chvíli, kdy se na mediální scéně objeví pravý, nemediální Schwarzenberg… S kurvou.