Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jaromír Jágr koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Takhle rozčíleného jste Bena Afflecka ještě neviděli! V televizní debatě to s ním málem seklo!

Napětí mezi vyznavači islámu a zbytkem světa se v posledních dnech přiostřuje nejenom na válečném poli. Názorové dusno zavládlo také v natáčecím studiu americké talk show Billa Mahera. Právě tento komik si do své poslední relace přizval mimo jiné spisovatele Sama Harrise a herce Bena Afflecka. A do debaty vznesl téma islámu, což rozhodně dělat neměl.

Zatímco oba první pánové kritikou k náboženství nešetřili a označili ho například za mafii, dvaačtyřicetiletý herec jejich postoje razantně odsoudil a nebál se je označit za odporné a rasistické.

„Jaké je vaše řešení? Prostě zavrhnout islám? Zabili jsme víc muslimů, než kdy oni zabili nás. Napadli jsme více muslimských zemí, než kdy oni napadli našich,“ rozohnil se v diskuzi.

Další účastníky pořadu, kteří nad ním měli jasnou převahu, také argumentoval: „A co s další miliardou lidí, kteří nejsou fanatici, nebijí své ženy, chtějí jenom chodit do školy, dělat si sendviče, modlit se pětkrát denně a nedělají žádnou z těch věcí, kterou říkáte, že dělají ‚všichni muslimové‘? Jenom je stereotypujete.“

Celou vášnivou debatu můžete zhlédnout ve videu.

Související články

Další články