Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 StarDance 2021 Česko Slovensko má talent 2021

Nejnovější kauzy

Takhle byste ji nečekali! Konzervativní Angelina Jolie na zahraničním summitu: Plášť jako profesorka a prošedivělé vlasy

Angelina Jolie na summitu G8.
Zdroj: Daily Mail
+ Další fotografie

Herečka Angelina Jolie (37), která bývá často označována jako nejpřitažlivější žena na světě, se velmi intenzivně věnuje charitativním projektům a boji proti násilí na nevinných lidech. Jako naprostá profesionálka se objevila i na londýnském summitu zahraničních ministrů G8 (sdružení osmi takzvaně nejvyspělejších států světa Francie, Itálie, Japonska, Kanady, Německa, Ruska, Spojeného království a USA). Herečka oblékla tmavý vlněný kabát, černé pouzdrové šaty a kolem krku omotala perlový náhrdelník. Na některých snímcích je dokonce možné pozorovat i jemně prošedivělou hřívu Angeliny.

Jolie se na významné události objevila jako zvláštní velvyslankyně OSN pro uprchlíky a promluvila o násilí na ženách a dětech ve válečných zónách. "Ve válkách naší generace jsou stovky tisíc žen a dětí sexuálně napadeny. Slyšela jsem příběhy zneužitých lidí z Bosny nebo Konga, kteří tu hrůzu přežili, a oni mají pocit, že je svět neposlouchá. Já doufám, že jejich prosby budou vyslyšeny a že konečně budou mít nějakou naději. Znásilnění není jen problém žen nebo humanitární problém, je to celosvětový problém," pronesla ve své řeči Angelina.

Během své návštěvy v Londýně se herečka sešla s ministry, aby probrali problémy sexuálního násilí během válečných konfliktů a zaměřili se na podobné problémy v Severní Koreji a Sýrii.

Související články

Další články