Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020 finále MasterChef 2020

Nejnovější kauzy

Tak tohle zabolelo! Připomeňte si 10 největších smolařů, kteří selhali na penaltovém puntíku

I mistr světa se někdy ukopne. Připomeňte si s námi deset největších smolařů, kteří pohřbili svůj tým v tu nejméně vhodnou chvíli!

Úspěch, uznání, pohádkový plat, pozvánky do reprezentace, vztah s modelkou, angažmá v Realu Madrid nebo Barcelony. To jsou sny asi každého fotbalisty, ať už hraje pralesní ligu, nebo finále Ligy mistrů. Reálně se této šance však dočká jen pouhá hrstka vyvolených, před kterými krom neskutečného mamonu stojí taky obrovská odpovědnost.

Tou asi nejtěžší je se postavit tváří v tvář svému sokovi o deset metrů opodál. Ano, hádáte správně, jedná se o exekuci pokutového kopu. Jedno staré moudro praví, že se penaltu de facto nedá neproměnit, ale že ji jde jen špatně kopnout.

Něco na tom asi bude. Zároveň si ale asi nikdo z nás nedovede představit tu obrovskou odpovědnost za celý tým nebo dokonce národ, který vás buď bude vynášet do nebes, nebo do konce vaší kariéry nenávidět.

Své o tom ví i desatero největších nešťastníků, mezi kterými kupodivu chybí české zastoupení (takovému Milanu Petrželovi by nominace jistě také sedla). Tyto hráče čekal později jak soucit, tak i naprosté zatracení. Setkávali se totiž s bučením na tribunách, ale i výhrůžkami smrtí.

Někteří z nich proto dodnes nemají klidné spaní a onen moment, kdy berete buď všechno, nebo nic, je dosud budí ze snu.

Tak co myslíte? Vyhrál tuhle nešťastnickou anketu kapitán Chelsea John Terry, Sergio Ramos, nebo tipujete snad někoho jiného?

Jedno je však jisté: ukopnout se mohou i ti největší mistři svého umění.

Související články

Další články