Letošní Mezinárodní den žen přinesl jedno velké překvapení, režisér Matrixu Andy přiznal, že je transsexuál, stejně jako jeho bratr Larry. Larry podstoupil změnu pohlaví již před devíti lety a teď ho následoval i Andy. Z bratrů jsou tedy nakonec sestry, což musel být pro jejich rodiče jistě velký šok.

Dnes už režisérka Lilly řekla chicagskému Windy City Times: „Ano, jsem transsexuál a mám za sebou změnu pohlaví. O její proměně vědí přátelé, rodina i kolegové z branže a nikdo s tím nemá problém.“ Přestože byla Lilly novináři donucena jít s pravdou ven velmi brzo po zákroku, nyní je za to ráda a vše z ní spadlo.

Starší, dnes už sestra, prodělala operaci změny pohlaví v roce 2007 a stala se první významnou režisérkou, která se veřejně doznala k transsexualitě. V roce 2012 dokonce Lana Wachowski podpořila kampaň k filmu Atlas mraků a veřejně vystoupila pod ženským jménem.

Dnes jsou už obě sestry šťastné a žijí v tom správném těle. Utrpení a nejistota, kterou jako muži prožívaly, je pryč a teď je čeká jen to dobré. Občas se musí vyrovnat se zvědavými pohledy lidí, což je pro ně jako pro režisérky přirozené. Vypadá to tedy, že pohádka je u konce a vše dobře dopadlo.