„Je to jako očistit vaše tělo a mysl,“ tvrdí třiadvacetiletá umělkyně z Londýna, která se narodila českým rodičům. Asi je zbytečné připomínat, že je velkou obdivovatelkou Jasona Pollocka, malíře, o němž se ani tak nedá říct, že je malíř, protože jeho plátna, která se prodávají za miliony, vypadají, jako by se na ně někdo vyzvracel.

Ale jenom jako. Jenže Millie Brown to vzala doslova.

Tahle výstřední „umělkyně“, která prožila celé mládí ve Francii a ve Španělsku a pak se vrátila do Londýna, na plátno opravdu hází své vlastní zvratky. Pije různobarevné koktejly ze sójového mléka a tekutinu pak zvrací na plátno, vždy po nějakém intervalu, aby se jí v žaludku barvy nepomíchaly.

Mňamka.

Přestože každý elementárně příčetný člověk ví, že častým zvracením si zaděláváte na zdravotní obtíže a žaludeční kyseliny vám dost ničí zuby, Millie tvrdí, že je to naprosto nezávadné a nic jí nehrozí. Jeden obraz tvoří celý den, to znamená, že si celý den strká prsty do krku a na konci pak dle svých slov odchází z ateliéru s migrénou, ale to je prostě riziko povolání.

Bohužel jsme se nedozvěděli, kdo si tyhle blijatyky kupuje, protože mix sójového mléka a žaludečních šťáv musí po čase začít excelentně smrdět. Její fanynkou je ale Lady Gaga, jak se Millie svěřila.

Teď už nám to konečně dává smysl.