Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Počasí Extra Host (pořad) MasterChef Česko 2020 SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Tajemství Titanicu odhaleno! 10 věcí, které jste o legendárním filmu nevěděli

Hlavní hrdinové pobláznili tehdy svět.
Zdroj: Profimedia / ©20thCentFox/Courtesy Everett Collection
+ Další fotografie
Asi každý film je propleten pavučinou tajemství, o které většinou my smrtelníci nic moc nevíme. Já vám dnes poodhalím tajemství kolem filmu Titanic, možná se budete divit, kdo měl hrát hlavní role a kolik změn se při natáčení událo. Tento úspěšný film si všichni pustíme tuto neděli a už budeme vědět všechny podrobnosti natáčení.

Film nám přináší příběh plný lásky a katastrofy, kterou nepřežilo více než 1 500 lidí, a tak na jeho konci nezůstává jedno oko suché. Říkalo se o něm, že je nepotopitelný, bohužel se toto tvrzení obrátilo proti všem a my už dnes víme, že to nebyla pravda. Tady máte top 10 odhalení.

  1. Hlavní představitelé, tedy Kate Winslet a Leonardo DiCaprio se díky natáčení stali nejlepšími přáteli. Herečka to už několikrát projevila při svých děkovných řečech, ve kterých na Leonarda nezapomněla.
  2. Tak to byl mejdan. Při natáčení noční scény se stal štáb vtipálky a přisypal do polévky halucinogenní léky, které způsobily více než 80 lidem šílený zážitek. Všichni museli být po tomhle kanadském žertíku hospitalizováni.
  3. Při scénách, ve kterých zatopí ledová vlna pokoje Titanicu, se museli herci extrémně soustředit, protože se mohly natočit jen jednou. Většina kulis a vybavení se vodou skutečně zničila.
  4. Krásná herečka se skutečně vžila do své role a v ledové vodě ve vybudované nádrži odmítala mít pod šaty neopren. Proto není divu, že dostala těžký zápal plic.
  5. James Cameron striktně odmítal, aby měl jeho film titulní píseň, proto James Horner, skladatel hudby pro Titanic, natočil song My heart will go on tajně. Píseň nakonec získala i Oscara.
  6. Oscarová píseň, kterou nazpívala Céline Dion, My heart will go on byla natočena na první pokus a ovládla všechny posluchače.
  7. Při scéně, kdy Jack maluje nohu Rose, patří ruka malíře Jamesi Cameronovi, který nakreslil všechny kresby, které se použily ve filmu.
  8. Jméno hlavního hrdiny, tedy Jack Dawson, si režisér vybral osobně v Halifaxu na hřbitově. Zde leží více než 300 obětí této ledové katastrofy.
  9. Představitelka staré Rose byla jediným člověkem v natáčecím týmu, který skutečně žil v době potopení této honosné lodi.
  10. Hlavní role si měli původně zahrát Gwyneth Paltrow a Matthew McConaughey. Nakonec ovšem režisér propadl kouzlu dua Kate a Leonarda.

Související články

Další články