Trendy tagy očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad) Čauky lidi

Nejnovější kauzy

Tajemství pacifického trosečníka: Je to trénovaný zabiják, mohl se třináct měsíců ukrývat před zákonem a své ztroskotání nafingoval. Proč? A koho zabil?

José Salvador Alvarenga jako mladý ztepilý muž a ve své trosečnické
„imidži“.
Zdroj: Profimedia.cz
+ Další fotografie

Nedávno jeho zchátralá loďka přistála u Marshallových ostrovů a z Josého Salvadora Alvarengy se stal přes noc doslova světový zázrak. Dokázal na otevřené vodě přežít třináct měsíců, celou dobu ho naživu udržovala želví krev, ryby a dešťová voda. Rybář ze Salvadoru, který v prosinci roku 2012 vyplul na rybolov se svým patnáctiletým společníkem a jeho lodi vypověděl motor, se ale namísto oslav jeho vůle přežít stává předmětem spekulací.

Úředníci z Marshallových ostrovů tvrdí, že na ročního trosečníka je příliš málo hubený a je v dobré kondici, není také jasné, zda opravdu vyplul na moře v prosinci roku 2012, a oceánolog Erik van Sebille tvrdí, že jeho cesta dlouhá přes osm tisíc kilometrů by měla trvat více než osmnáct měsíců.

Nyní se o slovo přihlásil Josého kamarád Fernando Reivera, který tvrdí, že José by byl rozhodně takovou cestu schopen přežít, protože je trénovaný v salvadorské partyzánské armádě známější pod slovem guerilla, která jej připravila v džungli nejen na boj muže proti muži, ale i na přežití v drsných podmínkách, které by byly pro nepřipraveného člověka osudné.

Reivera vypověděl, že se ten večer před osudným vyplutím s Josém opil a jeho trosečnická pouť tak mohla začít už tím, že rybář nebyl schopen po divokém večírku ovládat svou loď. Další, daleko odvážnější teorie si už pohrává s myšlenkou, že celou dobu byl José na útěku před zákonem. Jak skončil jeho patnáctiletý společník?, ptají se všichni. José tvrdí, že na moři zemřel, protože „odmítal už jíst syrové ryby a pít želví krev“. Odvážné tvrzení ale staví Josého do pozice vraha, který svého partnera zavraždil ve sporu o peníze a pak se celou dobu schovával, aby nakonec s pomocí nejbližších „doplul“ na Marshallovy ostrovy a nechal se jako trosečník „nalézt“.

Všechny totiž zajímá, jak je možné, že jeden z trosečníků zemřel, ačkoliv se živil stejnými věcmi jako José, a proč salvadorský rybář vypadá po takovém utrpení až příliš dobře.

Související články

Další články