Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy StarDance 2018 Zábava Andrej Babiš (politik) Horoskop

Nejnovější kauzy

Tajemství dřeva, na kterém se zachránila Rose a další 4 věci, které jste nevěděli o filmu Titanic

Rose se zachránila, Jack bohužel zemřel.
+ Další 4 fotografie
V roce 1997 natočil režisér James Cameron tříhodinový velkofilm Titanic. Stovky komparzistů, náročná produkce, dokonalé repliky všeho, co se v té době na opravdové lodi nacházelo. Do toho romantický příběh chudého Jacka, který jel do Ameriky hledat štěstí, a bohaté Rose, která si odmítala vzít svého nápadníka. Film jste určitě viděli už několikrát, co vám ale uniklo?

1. Dřevo, díky kterému přežila Rose

Kus nábytku, díky kterému přežila Rose potopení Titaniku, mohl možná opravdu někomu zachránit život. Kus skříně byl totiž kvůli filmu vyroben podle skutečného dochovaného exempláře z lodi. Ten se nachází ve sbírkách Maritime Museum of the Atlantic ve městě Halifax spolu s dalšími artefakty z Titaniku.

2. Málem bez famózní hudby

Režisér James Cameron tvrdošíjně trval na tom, že nechce k filmu žádnou píseň. Celý film měl být bez hudby v pozadí a to dokonce platilo i pro titulky. Bez jeho svolení ale James Horner kontaktoval kanadskou zpěvačku Celine Dion a společně napsali dnes již kultovní song My Heart Will Go On. Skladba nakonec vyhrála Oskara a vynesla Celine Dion na vrchol popularity.

3. Film dražší než samotná loď

A teď se podržte. Náklady na film dosáhly neuvěřitelných 200 milionů dolarů, což je mnohem víc, než postavení skutečného Titaniku! Originální loď byla postavena na začátku 20. století za 7, 5 milionu, což by se ale v roce 1997 stále rovnalo 150 milionům.

4. Kdo byla Rose?

James Cameron se pro roli Rose inspiroval americkou avantgardní umělkyní Beatrice Wood. Byla to talentovaná žena, která studovala v Paříži a věnovala se psaní a sochařství. Její životní příběh a odvaha se staly vzorem pro „starou“ Rose, která má ve filmu 100 let. Opravdová Beatrice Wood neměla s Titanikem nic společného.

5. Tajemství Jackovy role

Postava Jacka byla od začátku až do konce vymyšlená režisérem. Ten pro ni nenašel žádnou inspiraci v žijících osobách. Ba naopak. James Cameron vyrazil na hřbitov v Halifaxu, kde je pohřbeno přes 300 lidí, kteří nepřežili střet lodi s ledovcem. Jméno Jack Dawson ho zaujalo a vytvořil pro něj postavu, kterou si později zahrál Leonardo DiCaprio.

Mohlo by vás zajímat

Další články