Nebojte se, nemusí to nutně být předzvěst katastrofy, která způsobí vyhynutí lidstva. Ovšem nenechte se mýlit, taková Kálí není žádná jemná květinka, ta se s ničím nepáře. Je totiž strážcem času, a proto i smrti. Hinduisté věří, že pokud se chcete opravdu odstřihnout od své minulosti, měli byste Kálí přivolat do svého života a ona se o to postará.

Minulý rok byl ve znamení poněkud bouřlivých konců, z nichž se ještě teď vzpamatováváme. Trochu otřeseni bychom se ale měli zaměřit především na nové začátky. Dění a počínání letošního roku nás totiž ovlivní na minimálně dalších devět let dopředu.

Kálí je neúprosná, otevře vám oči a zbaví vás všech iluzí. Pod jejím patronátem procitnete a vystřízlivíte. Co to znamená pro naše životy? Že se rozloučíme s lidmi, kteří pro nás v životě nemají žádný přínos. Už nebudeme potřebovat, aby nám někdo mazal med kolem pusy. Kolikrát jste si u nějakého člověka, který vám možná byl i blízký, řekli, jestli to máte vůbec zapotřebí? Kolikrát jste opakovali tu samou chybu dokola a stále někomu dávali šanci, aniž byste brali ohled na sebe a svoje potřeby? S tím je teď konec.

Stejně jako tato silná bájná bohyně se nepokloní před nikým, ani vy byste se neměli nechat zastrašit přicházející změnou. Pokud se nezaleknete nových začátků, nakonec přijde vlna energie, která vás zaplaví. Euforie se nedostaví hned, ale v průběhu roku ji můžete pocítit.

A nebojte se, že je Kálí jenom drsnou, bezcitnou královnou smrti. Nenechá vás na holičkách ani co se vašich citů týče. Ne nadarmo se totiž říká, že když odstraníte něco starého, hnijícího, dáte prostor ke zrodu něčemu novému. A pokud budete znovu nabiti pozitivní energií, budete ji i přitahovat. A kdo ví, možná už během léta opět pocítíte to známé šimrání v břiše, které jste už tak dlouho necítili.