Corey Maison je totiž ve skutečnosti chlapec. A zákon v Severní Karolíně přikazuje všem transvestitům, aby navštěvovali takové toalety podle toho, jaké je jejich skutečné pohlaví. A nezáleží vůbec na tom, že Corey by si snad nikdo nemohl splést s chlapcem.

Fotografka Meg Bitton se veřejně proti tomuto zákonu postavila a nafotila sérii fotografií na podporu travesti dětí. Na fotografiích můžete jasně vidět dívku, která vypadá jako dívka. A tu byste přece na pánské záchody nikdy neposlali.

„Ona se narodila jako chlapec, ale cítí se být dívkou. Jenže kvůli novému zákonu musí chodit na pánské toalety. A já bych se opravdu necítila dobře, kdybych byla jejími rodiči a musela ji posílat mezi muže na záchod. Buďte fér. Buďte laskaví. Buďte empatičtí. Zacházejte s ostatními tak, jak chcete, aby oni zacházeli s vámi,“ řekla fotografka.

Časem se uvidí, jestli se díky její kampani něco změní a holčičky, které se cítí a vypadají jako dívky, budou moct chodit normálně na dámské záchody. Když taková malá kráska přijde mezi muže k pisoáru, tak to asi také není úplně v pořádku.