Joana Palani (23) žila od dětství v Dánsku se svojí rodinou. Rodiče pochází z Íránu, odkud utekli. Joana se narodila v uprchlickém táboře v Ramádí a je íránsko-kurdského původu. Později se celá rodina vydala začít nový život do Dánska. Na mladou ženu upozornil portál boredpanda.com.

Když bylo Joaně 9 let, nezajímala se o panenky, ale o zbraně. Dokonce se naučila střílet! Když začal úřadovat Islámský stát a vypukla válka, neváhala a přidala se ke kurdským bojovnicím. Byla přesvědčena, že chce bojovat za ženská práva a demokracii.

Bojovala v Kobani u tureckých hranic, a přestože vypadá jako křehká dívka, zabila už přes 100 vojáků ISIS. „Bojovníci ISIS se umí skvěle obětovat, ale neumí bojovat. Proti Asadovým vojákům, kteří jsou trénované zabijácké stroje, nemají šanci,“ řekla Joana. Dokonce byla přítomna u osvobozování skupiny jezídských dětí a žen, které byly sexuální otrokyně ISIS. Pro teroristy je nebezpečná a chtějí se jí zbavit. Podle ní je na její hlavu vypsaná odměna milion dolarů od teroristů.

Když se na pár týdnů vrátila za svojí rodinou do Dánska, vláda zrušila platnost jejího pasu. Pokud i přes to odjede a pak se bude zase chtít vrátit, skončí před soudem za napomáhání teroristické organizaci. Na seznamu teroristických organizací jsou i kurdské lidové milice, přestože bojují proti Islámskému státu. Má strach z odvety a myslí si, že je ve vlastní zemi považována za teroristu. Proto se ukrývá a snaží neustále měnit svoji polohu.