Jmenuje se Maggie De Block, je jí padesát dva let, pochází z Belgie a taky tam žije, má zdravou rodinu, pětadvacet let pracovala jako lékařka a váží přesně 128 kilogramů. Má tři brady, nejspíš taky tři břicha, a když vejde do místnosti, rozhodně ji nelze přehlédnout.

Nyní se o ní mluví víc než kdy jindy. Maggie De Block je totiž belgická politička, která nyní v zemi po nových volbách dostala křeslo ministryně zdravotnictví.

Jak může někdo, kdo je krok od infarktu a má těžkou nadváhu, řešit zdraví lidí v naší zemi?, ptají se lidé, kteří si z Maggie dělají srandu na internetu nebo diskutují o své nové ženě ve vládě.

Maggie De Block přiznává, že ji kritika bolí, přesto argumentuje zcela jasnými fakty: „Nesuďte mě podle toho, jak vypadám, ale co mám za sebou a jaké jsou moje politické kroky,“ vzkazuje všem, kdo jí spílají za její nadváhu.

Možná ale právě proto, že je politička při těle, připadá zase druhému táboru velmi sympatická a dobrosrdečná a podle preferencí se nedá vyloučit, že by se dokonce mohla stát i příští premiérkou.

Pokud ji tedy cestou do schodů netrefí šlak, smějí se šťouralové. Tak snad ne…