Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Nela Slováková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Syn Věry Špinarové jásá: Skandální socha mámy už v Ostravě asi dlouho strašit nebude!

Zdroj:
+ Dalších 14 fotografií
PASKVIl
Tohle umělecké dílo před pár měsíci rozvířilo opravdu hodně velkou diskusi mezi lidmi. Když byla v Ostravě slavnostně odhalena socha loni zesnulé Věry Špinarové (†65), řada jejích fanoušků začala protestovat, že si není vůbec podobná. Ostře proti ní protestuje i syn Adam Pavlík. Ten nyní eXtra.cz prozradil, že šance na „likvidaci“ sochy se rapidně zvýšila!

„Kdyby se ta předchozí radnice rozhodla sochu odstranit, přiznala by vlastní chybu. V politice to tak chodí. Proto řekli, že je to dobré dílo. Ale naštěstí se po volbách vyměnilo vedení radnice, s tím novým se naštěstí dá jednat. Mám z nich celkem dobrý pocit, tak snad jednání povedou ke zdárným koncům,“ řekl nám Pavlík.

A nejspíš už koncem prvního měsíce příštího roku bude jasno o díle zpodobňujícím Věru Špinarovou.

„Radí se o tom nějaká odborná komise a 28. ledna bude veřejná debata, kde by se to mělo rozseknout. My opravdu nechtěli, aby tam byla dokonalá podoba. Jen by asi bylo záhodno, aby se socha aspoň trošku mámě podobala. Přitom tahle je někde úplně jinde. Je to jiný člověk. S mámou to nemá nic společného. Kdyby ten sochař udělal jenom pamětní desku, tak udělá líp,“ uzavřel Adam Pavlík, který má už vybrané i návrhy na novou podobu sochy.

Socha zatím láká dál opilce a má špínu za nehty, takže si jistě mnozí oddychnou, když definitivně zmizí. Těžko říct, co by své vlastní soše říkala sama Věra Špinarová, která by o víkendu slavila 67 narozeniny.

Související články

Další články