Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Libuše Šafránková

Nejnovější kauzy

Světová rarita, kterou milují tisíce turistů: Na ostrově Svatý Martin přistávají letadla do davu lidí

Zdroj: YouTube
+ Další 2 fotografie

Na karibský ostrov Svatý Martin se už dávno přestalo jezdit kvůli kreolské kultuře, bělostným plážím a tyrkysově modrému moři. Tenhle rajský kus země patřící napůl Francii a napůl Nizozemí má na své holandské části jednu vyhlášenou raritu.

Je to pláž s malebným názvem Maho Beach, která bývá narvaná k prasknutí. Proč? Hned u pláže je hlavní ranvej Mezinárodního letiště princezny Juliany a na ní přistávají obrovské řvoucí boeingy.

Kdybyste natáhli z pláže ruku, snad se dotknete i vysunutého podvozku. Maho Beach staví na této jedinečnosti celou svou existenci. Všude najdete varování, že vás startující motory mohou odfouknout nebo zranit, takže se máte držet plotu, pokud je letadlo zrovna připraveno k rolování nebo přistává. Místní bary namísto jídelních lístků vystavují venku tabule s rozpisem příletů a odletů, abyste nikdy nepřišli o jedinečný zážitek. V některých podnicích dokonce najdete přímé přenosy radiových rozhovorů mezi kontrolní věží a letadly.

Nadšení turisté tráví celý den v hluku ječících motorů a fotí či natáčejí obrovská dopravní letadla, která se nad jejich hlavami snášejí na dosah ruky. Rolovací dráha je poměrně krátká, má něco málo přes dva kilometry, proto jsou piloti nuceni sestoupat téměř k zemi už nad vodou a řítit se na hlavy stovek užaslých lidí.

Související články

Další články