Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Svatba Bohuše Matuše

Nejnovější kauzy

Svět Harryho Pottera se vrací na plátna. Zúčastní se i Daniel Radcliffe? Známe odpověď!

Zdroj: Profimedia.cz

Bylo to v roce 2011, kdy jsme kinosály u příležitosti promítání Harryho Pottera navštívili naposled. Od té doby se nás filmová studia snaží zásobovat dalšími franšízami natočenými podle úspěšných knižních sérií. Čísla jsou však neúprosná. Vedle všech Twilightů, Hunger Games a jim podobných adaptace knih J. K. Rowling stále vede. Harry Potter si navíc drží prvenství coby nejnavštěvovanější série vůbec.

Není divu, že po uvedení závěrečného dílu fanoušci volali po opětovném návratu do Bradavic nebo aspoň do kouzelnického světa Harryho Pottera. Jak už od března tohoto roku víme, toužebná přání byla vyslyšena. A nebude se jednat o umělé natahování látky.

Warner Bros. společně s režisérem Davidem Yatesem chystá ve třech dílech zprodukovat učebnici Fantastická zvířata a kde je najít. Snímek natočený podle dalšího titulu z pera Rowling nám chce zprostředkovat osud jejího fiktivního autora, Mloka Scamandera.

Co dalšího o připravované trilogii víme? Tady je pět odpovědí na otázky, na něž se fanoušci potterovské série ptají asi nejčastěji:

1. Kde se to všechno bude odehrávat?

Tady nás čeká velké ozvláštnění. Nový příběh se už nebude odehrávat v Británii, ale v New Yorku. Čekají nás američtí herci? Uvidíme.

2. Podíváme se znovu i do Bradavic?

Konkrétní podoba filmového děje ještě není známa. Protože ústřední hrdina Mlok Scamander psal Fantastická zvířata pro čarodějnou školu, můžeme očekávat, že se podíváme skutečně také do starého hradu.

3. Vrátí se staré postavy?

Příběh se bude odehrávat ve dvacátých letech minulého století, takže je prakticky nemožné, abychom se setkali s úvodním trojlístkem hrdinů. Je ovšem dost pravděpodobné, že se dočkáme mladších verzí starších postav.

4. Proč bude film rozdělen do tří dílů?

Knižní předloha je uzoučká publikace s pouhými čtyřiceti dvěma stránkami. Přesto se tvůrci rozhodli jít po vzoru jiných sérií a plánují natočit trilogii. Nemusíte mít však obavy, že vás ve snaze po vyšším zisku čeká spousta omáčky kolem. Scénář má v rukou totiž sama Rowling A ta se už dříve nechala slyšet, že kniha bude pouze lehkou inspirací. Čekají nás proto zbrusu nové osudy, které prostřednictvím třech premiér budou promítány v letech 2016, 2018 a 2020.

5. Vrátí se Daniel Radcliffe?

Viz otázka třetí. I kdyby se k návratu nechal přemluvit, v době sedmdesáti let před jeho narozením pro něho zkrátka není místo. Filmaři nás můžou třeba jenom překvapit krátkým cameem v závěru v podobě scény z budoucnosti. Ale nechme se překvapit!

Související články

Další články