Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Svědkyně o nás lhaly, píší lidé z Czech Castingu: Roky mlčely a teď si chrání pověst nepravdou

Svědkyně o nás lhaly, píší lidé z Czech Castingu: Roky mlčely a teď si chrání pověst nepravdou
Zdroj: reprofoto Czech Casting
+ Další 3 fotografie
KAUZA
Skandál největší české firmy zabývající se filmy pro dospělé, z níž skončilo šest lidí ve vazbě a celkově devět jich je obviněných ze znásilnění, obchodování s lidmi a za sexuální nátlak. Jak je hájí právní zástupci?

První část prohlášení si přečtěte zde.

Obrana

Zástupci Netlooku se brání nařčení od zhruba dvacítky „umělkyň“, které tvrdí, že byly k natočení filmů pro dospělé de facto donuceny násilím. Kdyby to prý byla pravda, ozve se mnohem víc ze stovek žen a dívek.

„V rámci projektu Czech Casting byly natočeny téměř dva tisíce videí bez jakéhokoliv problému a nedává tedy žádný smysl ohrozit celou tvorbu společnosti Netlook a jméno společnosti v mezinárodním měřítku tím, že by bylo několik málo hereček nuceno účastnit se produkce nedobrovolně,“ píší v obhajobě Netlooku její zástupci.

Podle nich navíc poptávka o pozice „hereček“ byla enormní a velmi převyšovala kapacity produkce, takže nebyl důvod ze zoufalosti kohokoli k čemukoli přemlouvat či nutit.

Ospravedlňují si klopýtnutí?

„Společnost Netlook se domnívá, že skutečnou motivací několika hereček obviňovat z údajného nátlaku produkci společnosti Netlook je následné ospravedlnění vlastního rozhodnutí fotit či natáčet erotické či pornografické materiály, a to pod tlakem svého okolí,“ myslí si lidé z firmy, která má teď prý neprávem pošramocenou pověst.

„Všechny herečky jsou dospělé a měly před focením a natáčením dostatek času a informací, aby se mohly zcela svobodně rozhodnout,“ píše firma to, co od začátku opakují i Robert Rosenberg nebo Daisy Lee.

Nesnesly tlak okolí

„Tvrzení hereček o údajném nátlaku přišlo až s odstupem času, nejčastěji poté, co došlo ke zveřejnění erotického materiálu a k reakcím z jejich okolí, které dotyčné ženy neunesly,“ stojí dále v textu.

Kdosi z Netlooku už byl dříve policií za podobnou věc obviněn. Jak to dopadlo?

„Z těchto důvodů se již v minulosti několik hereček obrátilo na orgány činné v trestním řízení. Policie opakovaně prověřovala proces výroby erotického materiálu, ale nikdy nebylo shledáno nic protiprávního. V jednom případě věc skončila až u soudu, kde již v prvním stupni došlo k pravomocnému zproštění trestní odpovědnosti v plném rozsahu, neboť soud neshledal na způsobu výroby erotického materiálu cokoli protiprávního,“ tvrdí zaměstnanci erotického studia.

Obvinění pomáhají

„Obviněné osoby s obviněním nesouhlasí a proti usnesení o zahájení trestního stíhání podaly stížnost, nicméně plně spolupracují s vyšetřovateli a dobrovolně vydaly veškeré vyžádané materiály a písemnosti a podrobily se všem omezením,“ dodávají advokáti devíti obžalovaných.

Věříte jim, i když dělají ve firmě, která určitě nebude v církevních doporučeních deseti nejlepších zaměstnavatelů v regionu?

Související články

Další články

Nejnovější kauzy