Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Tomáš Řepka Jasmina Alagič Počasí Dlouhovláska

Nejnovější kauzy

Surikaty si z fotografa udělaly rozhlednu: 5 snímků, které vám budou připadat jako sen

Z teleobjektivu je skvělý rozhled, nemyslíte?
+ Další 2 fotografie

Známý britský fotograf Will Burrard-Lucas se během pobytu v Makgadikgadi (region Botswany) dostal do kuriózní situace – místní surikaty si z něj udělaly provizorní rozhlednu.

„Chtěl jsem důkladně zdokumentovat život jedné surikatí rodiny, a proto jsem v té oblasti strávil asi šest dní. Tyto okouzlující šelmy si však na moji přítomnost zvykly mnohem rychleji, než jsem sám čekal,“ vzpomíná Will.

Zatímco mláďata fascinovala především Willova kamera, jejich rodiče začali využívat přímo jeho tělo. Zjistili totiž, že pokud vyšplhají například na fotografova záda, dohlédnou mnohem dál, než když stojí na zemi.

„Zdá se, že surikaty dospěly k závěru, že nejenže pro ně nepředstavuji žádné riziko, ale naopak mohu posloužit coby skvělé vyhlídkové místo, ze kterého se dá snáze zjistit, zda se na obzoru nerýsuje nějaké skutečné nebezpečí. V africké divočině zkrátka nikdy nejste dost opatrní, zvlášť když na rozdíl od jiných dravců nemáte právě silnou tělesnou konstituci,“ komentoval to Will.

Mohlo by vás zajímat

Další články