Také vaše děti nechtějí jíst zeleninu? Zkuste je k tomu inspirovat podobným způsobem, jako to udělala pětačtyřicetiletá Američanka Nina Levy. Svým dvěma synům – desetiletému Archerovi a šestiletému Anselovi – začala na ubrousky kreslit úžasné obrázky jejich oblíbených filmových či herních postaviček.

Nininy malířské dovednosti jsou často podrobovány náročným zkouškám. Ať už si však její děti přály Batmana, Kocoura v botách či ptáčky a prasátka ze známé videohry Angry Birds, zatím vždy obstála se ctí. A během dlouhých sedmi let nevynechala ani jedinou svačinku.

Talentovaná máma používá obyčejný značkovač a občas přidá i nějaký ten tah štětcem. Na jednom ubrousku prý pracuje i několik hodin. „S pokreslováním ubrousků jsem začala v roce 2006. A světe, div se, kluci od té doby přestali svačinky zapomínat doma,“ říká Nina. „Obvykle mi sami řeknou, co jim mám namalovat. Často přicházejí s poměrně specifickými a komplikovanými požadavky,“ dodává.

Nina, která je mimo jiné také úspěšnou fotografkou, už dávno přestala počítat, kolik těchto originálních uměleckých děl vlastně vytvořila. Odhaduje však, že momentálně se pohybuje kolem čísla 2000. Ninina neuvěřitelná kolekce vzbudila nejen závist jiných rodičů, ale i obdiv mnoha čtenářů jejího „ubrouskového blogu“, kteří ji označují za „nejúžasnější mámu na světě“.