Japonská společnost Tokyoflash představila unikátní hodinky Kisai Intoxicated, s jejichž pomocí rychle zjistíte, jak moc už jste opilí. Stačí jen fouknout do senzoru a podívat se, jaká barva se na displeji objeví. Zelená znamená, že jste zatím střízliví, žlutá značí, že už se pomalu dostáváte do nálady, a konečně červená jasně říká „nejvyšší čas zaplatit a vyrazit domů“.

Pokud by vám to bylo málo, není problém otestovat si i svou reakční dobu. Při této zkoušce se po displeji zleva doprava pohybuje svislý pruh, který byste měli (za předpokladu, že jste toho ještě schopni) stisknutím tlačítka zastavit ve chvíli, kdy se nachází přesně ve středu obrazovky.

Odhalit, kolik máte promile, vám umožní rovněž takzvaný Breathometer – sofistikované zařízení, které lze zapojit do chytrého mobilního telefonu. V případě zájmu si k němu můžete stáhnout speciální aplikaci, která bude vaše aktuální hodnoty automaticky zveřejňovat na Facebooku či Twitteru. Dokonce je možné založit si jakýsi „nápojový deníček“ a zaznamenávat do něj, co všechno jste v průběhu večera vypili i jak moc to ovlivnilo vaši hladinu alkoholu v krvi.

Zlé jazyky ovšem tvrdí, že tyto gadgety a aplikace své uživatele spíš motivují k tomu, aby spolu navzájem soutěžili, kdo toho vypije nejvíc (dosáhne při měření „nejlepšího skóre“). A navíc nefungují na detekci antidepresiv, jinak byl otrokář Ivety Bartošové Rychtář dávno ve frontě na jejich koupi.