Iveta Bartošová (47) je posledních pár dnů relativně v kondici (už nemumlá jak pětileté dítě). Jenže s tím, jak se jí z těla začal vypařovat alkohol, si Iveta prý začíná vybavovat, co se během jejího putování po Itálii dělo. Z jejích úst vypadlo několik obvinění na Zdeňka Macuru (39), které řekla Blesku.cz.

1. Iveta: Nemohla jsem Macurovi volat, protože na něj nemám číslo. Macura: Volala mi redaktorka z Primy, protože té volala Iveta, že ode mě chce pomoct.

2. Iveta: Byla jsem zamknutá na jeden zámek, musel se ke mně asi vloupat. Macura: Ona šla sama otevřít, je na to svědek, svědek už vypovídal na policii.

3. Iveta: To byl normální klasický únos, co se tam dělo. Macura: Byl to klasický útěk oběti domácího násilí, to že teď říká, že je to únos, znamená, že vlastně volá o pomoc, že je znovu pod silným psychickým tlakem a výhrůžkami smrtí od agresora.

4. Iveta: Byla jsem stále pod vlivem nějakých svinstev. Co mi dával za svinstva netuším. Macura: Iveta je závislá na alkoholu, ode mě měla jen alkohol, svinstva jí do pití dává agresor, už jsem to oznámil na policii a ta to řeší.

5. Iveta: Nedostala jsem zpátky žlutou bundu, kterou držel Macura v ruce, když jsme odcházeli z domu v Uhříněvsi. Macura: Asi se někde ztratila.

6. Iveta o hospitalizaci v Bohnicích: Myslím, že to byla práce pana M. Ten mě tam nechal zavřít. Macura: Tohle je úplný nesmysl, znovu důkaz, že je pod psychickým tlakem agresora a volá o pomoc.