Eva Čížkovská se narodila 10. listopadu 1965 v Praze. Maminka pracovala jako úřednice, její tatínek již nežije, ale miloval ochotnické divadlo. Eva chtěla od mládí být tanečnicí, nejvíce jí imponoval scénický tanec.

Tatínek jeden čas pracoval na ministerstvu průmyslu a obchodu v reklamním oddělení. Tak se maličká Eva dostala k natáčení reklamních spotů. První větší roli si střihla v televizní inscenaci Odpouštím ti tatínku, kde hrála po boku Radoslava Brzobohatého.

Filmem, který jí změnil život, je ale komedie Jaroslava Soukupa Discopříběh 2 (film byl do kin uveden v roce 1991).

Jako svůdná striptérka zde okouzlila Ladislava Potměšila, který kvůli ní neviděl a neslyšel, jen se bláznivě zamiloval.

Eva Čížkovská ale na roli po letech vzpomíná s rozpaky. Není sice žádná stydlivka, ale možná té nahoty bylo opravdu hodně.

„Můj syn David byl v pubertě, chodil do druhého ročníku osmiletého gymplu. Říkala jsem mu, že kdyby měl nějaké trable kvůli mým rolím, ať mi to poví, že si to s dotyčným ráda vysvětlím. A on mi povídá – já už jsem mu to vysvětlil. Jeden blbec měl kecy, tak jsem mu řekl, že mi závidí, protože jeho matka na to nemá. Pak ještě byla vtipná dcera. Opakovali Discopříběh v době, kdy už byla na střední škole. V momentě mého striptýzu jí začaly chodit esemesky od spolužáků a kamarádů, jestli jsem volná a nešla bych na rande. Adéla vyběhla z pokojíčku a říká – tak tohle už nikdy točit nebudeš, je ti to jasný?! Tak jsem jí se smíchem odpověděla, že může být klidná, že v mém věku mi takovou roli už nikdo nenabídne,“ uvedla pro deník Aha!

Jeden čas chodila s Richardem Genzerem. Ten ji vlastně seznámil s budoucím manželem Markem, se kterým má dvě děti – Davida a Adélu. David vystudoval mediální tvorbu a Adéla sportovně bruslila.

Eva Čížkovská si pak střihla menší roli v seriálu Hospoda a dnes hlavně vyučuje angličtinu a vede taneční kroužek pro děti.