Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020 finále MasterChef 2020

Nejnovější kauzy

Střelba v kině: Po půl hodině promítání si stoupl a začal pálit do bezbranných diváků!

Proč začal střílet?
Zdroj: AFP PHOTO / KLFY NEWS / Profimedia
Dva lidé zemřeli, sedm bylo zraněno po útoku osmapadesátiletého muže, který ve čtvrtek večer spustil palbu v kině ve městě Lafayette ve státě Louisiana (USA). Nakonec zbraň obrátil i proti sobě.

Promítala se zrovna komedie Trainwreck, v kině v tu chvíli seděla asi stovka lidí, když útočník, jehož jméno policie zatím tají, vstal a namířil zbraň na ostatní diváky. „Nic neříkal. Ani jsem neslyšela někoho křičet,“ uvedla pro místní list Adventiser svědkyně Katie Domingue. Podle svědků šlo o staršího muže, bělocha a ke střelbě došlo asi půl hodiny po začátku promítání filmu.

Při střelbě muž zabil dva lidi a sedm jich zranil, z toho někteří jsou ve vážném stavu. Co útočníka k jeho nepochopitelnému činu vedlo, to je zatím součástí policejního vyšetřování.

K útoku došlo jen pár dní poté, co si Spojené státy připomněly obdobný útok v kině ve městě Aurora ve státě Colorado. James Holmes během noční premiéry nového filmu o Batmanovi 20. července 2012 zabil 12 lidí a 70 jich zranil. Minulý týden ho porota shledala vinného a obžaloba pro něho požaduje trest smrti.

Související články

Další články