Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Středoškolský tělocvik v Keni: Sledujte video, kde kluci skáčou 1,80 metru vysoko

Keňa je mimo jiné známá jako země neuvěřitelných atletických talentů. Například na posledních letních olympijských hrách v Londýně v tomto sportovním odvětví získala celkem 11 medailí (2 zlaté, 4 stříbrné a 5 bronzových). A není se co divit, když už keňští středoškoláci předvádějí takové kousky, za jaké by se nemusel stydět ani leckterý dospělý muž!

Video, které právě několik takových mladíků zachycuje při tréninku, se nedávno stalo hitem Internetu. Na serveru YouTube nasbíralo během několika málo dní přes 2 000 000 zhl­édnutí. Záběry z atletického mítinku v Mosoriotu ukazují, jak „jednoduché“ může být překonat laťku umístěnou ve výšce necelých dvou metrů.

Zapomeňte na nějaké komplikované skokanské techniky – tohle je o něčem jiném. Nadaní středoškoláci se prostě rozběhnou, vykopnou nohy do vzduchu a přeletí na druhou stranu. Pozorné oko si jistě všimne i toho, že jako doskočiště jim neslouží matrace, ale obyčejný písek. Autor videa Michael Stewart, který v Keni pracuje pro kanadskou nevládní organizaci Běh pro život, přitom tvrdí, že během svého pobytu v této zemi byl svědkem ještě zajímavějších sportovních výkonů.

„Keňané jsou velmi dobří také v běhu. Celá řada kluků tu dokáže zaběhnout opravdu šílené časy. Trénují každý den kromě neděle. V 6 hodin ráno začnou, v 10 hodin pokračují a třetí běh následuje v 17 hodin odpoledne,“ uvedl Stewart.

Související články

Další články