Ve středu je náš spánek lepší než v ostatní dny v týdnu. Pokud se tedy chcete kvalitně vyspat, dopřejte si ve středu pro své snění dostatek volného času. Možná se vám zdá tato teorie lehce přitažená za vlasy, ovšem nebojte se, i pro toto tvrzení máme vysvětlení.

Přestože patříme k národu, který má čtvrtý nejspokojenější spánek, stále je prostor pro zlepšování. Celosvětový výzkum Cycle se na kvalitu spánku podíval do hloubky a přinesl nám zajímavé zjištění.

Pokud se začneme zajímat o samotnou kvalitu spánku, nejde jen o počet prospaných hodin. Ideální je usínat mezi dvacátou hodinou večerní až půlnocí, ale svou důležitou roli zde hraje i biologické nastavení, které je z velké části dědičné. Pokud si tedy chcete kvalitně odpočinout, volte pro to noc z úterý na středu.

Ptáte se proč? Jde totiž o dny, kdy se nejvíce držíme svých každodenních stereotypů, což je pro tělo vhodné. Nejenže většinou nikde neponocujeme, jsme ještě dostatečně odpočatí z víkendu a v práci se také ještě nedostáváme do stresu. Středa je prostě spacím dnem.

Pokud se tedy necítíte zrovna ve formě, snažte se v noci z úterý na středu pořádně vyspat. Hlavně nezapomínejte, že kvalitu spánku ovlivňuje především pravidelnost, a tak ji dodržujte.