Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020 finále MasterChef 2020

Nejnovější kauzy

Strašné: Tito dva psi žili několik let zamčení v kleci za pohovkou

Desetiletá fenka Jet a dvanáctiletý pes Tye si prošli peklem.
Zdroj: dailymail.co.uk

Lidská krutost nezná hranic. Okusili ji i tito dva stafordšírští bulteriéři, které jejich majitelé – manželé Andersonovi z Velké Británie – drželi dlouhé dva roky zamčené v kleci, schované za pohovkou ve špinavém, nepoužívaném pokoji.

Podle dostupných informací oba psi ve svém vězení trávili 22 hodin denně. Krmeni byli jen příležitostně a jejich vyhublá těla pokrývaly boláky a jizvy. Když se konečně dočkali vysvobození, byli v natolik zuboženém stavu, že nemohli dokonce ani chodit.

Desetiletá fenka Jet a dvanáctiletý pes Tye prý upadli v nemilost krátce poté, co si Andersonovi pořídili další dva domácí mazlíčky – bordeauxské dogy, o kterých hovoří jako o svých „dětech“. Zatímco bulteriéři byli nuceni žít ve vlastních výkalech a moči, dogy spaly v ložnici a byly považovány za členy rodiny.

Andersonovi se před soudem hájili tím, že psi se spolu neustále prali a bylo tak nutné je oddělit. Nedokázali však vysvětlit, proč Jetu a Tye zavřeli do klece a týrali hladem. Oba tak nakonec byli odsouzeni k osmnáctidennímu trestu odnětí svobody se zkušební dobou dva roky a desetiletému zákazu chovu zvířat. Navíc budou muset zaplatit účet za veterinární ošetření ve výši cca 120 000 Kč a po dobu 26 týdnů nebudou smět ve večerních hodinách opouštět svůj dům.

„Tento případ mě opravdu šokoval. Nedokážu pochopit, jak jste jako lidské bytosti a chovatelé psů mohli každou noc klidně spát s vědomím toho, že jen kousek od vás se nacházejí dva trpící psi. A to vůbec nemluvím o tom, že k vám chodila na návštěvu vnoučata,“ řekl soudce při vynášení rozsudku.

Související články

Další články