Kauza Kristýny Kundrtové z pražského Opatova, které redaktorky eXtra neřeknou jinak než „Štěňátková bestie“, nabírá na obrátkách.

Případ překupnice nechtěných štěňat především ze Slovenska, která po Praze prodává zejména čivavy, a to ve značně zbědovaném stavu, vzbudil u čtenářů mimořádný ohlas. Redakce eviduje řadu případů jen z posledních dvou měsíců a příběh se pokaždé nápadně podobá tomu, který prožila rodina komentátora ČT Jana Smetany, který na Kundrtovou a její praktiky upozornil média: Nákup štěněte, většinou čivavy nebo jorkširského teriéra bez potvrzení původu od Kundrtové nebo někoho takového, s velkou slevou, zásadní zdravotní komplikace štěněte, které se často ukáže být až 2× mladším, než má, a pak smrt nebo nákladné léčení a zmar.

„Zjistila jsem, že má na bříšku obrovskou jizvu, ukázalo se, že je to kýla,“ píše jedna čtenářka a vlastně úplně volně na ni navazuje další: „8. července jsem si u té paní koupila čivaváčka, už má za sebou operaci očiček, kaká krev a pořád se škrábe.“ Nebo paní Jana z Karlína: „Byla jsem u ní doma na Opatově, děs a hrůza, napočítala jsem 12 beden s pejsky, všude to smrdělo, absolutní apokalypsa, byla jsem zděšená tak, že jsem si toho pejska z toho pekla prostě musela odnést. Měla tam třeba i v jedné kleci obrovského psa a jorkšíra, strašný, strašný… To bylo v červnu. Dodnes jsem za veterinární péči dala přes patnáct tisíc, ale žije a nedala bych ho za nic na světě.“

Příběhy znechucených zákazníků paní Kundrtové, která tvrdí, že se za ní někdo vydává, ač ji čtenáři bezpečně poznávají, jsou smutné a škodolibý člověk si řekne, že pár tisíc navíc alespoň neznalé ponaučilo, jaká hloupost a podpora množíren psů je kupovat si štěně bez potvrzení původu, ale pak přicházejí na řadu příběhy se špatným koncem: „Dali jsme si s ní sraz, už na nás čekala venku, pejsek vypadal hodně malinký, říkala, že malí byli i rodiče. Pak to šlo rychle, zemřel po pěti dnech, na veterině dokonce přesně věděli, od koho jsme ho koupili,“ píše pan Vladimír z Kladna s tím, že jeho šestiletá dvojčata se z té hrůzy dodnes vzpamatovávají.

A to vše jsou jen fragmenty bezohledného byznysu, který z opatovského paneláku Kundrtová provozuje. Jedna z aktivistek za práva zvířat, která se redakci ozvala, sleduje její aktivity dlouhodobě a její tabulka, do které zaznamenává domnělé případy prodejů štěňat Kundrtové, kterou stopuje přes desítky jejích inzerátů na internetu, svědčí o tom, že podobný kšeft může bez problémů přinášet ročně příjmy přesahující jeden milion korun. Ostatně, podívejte se do galerie.

Případ budeme i nadále sledovat a věřte, že se „máte na co těšit“. Snad se totéž dá ironicky říct i o vykutálené Štěňátkové bestii.

Znáte Kristýnu Kundrtovou? Máte s ní zkušenosti nebo její fotografii? Okradla vás žena, kterou poznáváte podle tetování na fotografii? Napište autorovi textu na pavel@extra.cz či na redakce@extra.cz