Debatu, kterou na Facebooku, eXtra a Blesku otevřel případ krutého zacházení s čivavou Lisou, kterou si od neznámé překupnice (která se prý vydávala za štěňátkovou podnikatelku Kristýnu Kundrtovou z Prahy) koupil moderátor ČT Smetana, mají v sousedním Rakousku a Německu dávno za sebou.

Kundrtová je totiž podle řady čtenářů eXtra, kteří poměrně věrně popisují své zkušenosti s ní, de facto součástí větší česko-slovenské „podnikatelské“ skupiny, která překupuje nedonošená, nemocná a jinak „závadná“ štěňata z množíren a od chovatelů a následně je prodává jako zdravá a často „ostaršená“ v jiné lokalitě.

Rakouská a německá média se na rozdíl od těch našich problémem dlouhodobě zabývají, a máte-li zájem, můžete si nejenom počíst, ale taky se podívat na zajímavou reportáž s naší hrdinkou, která se týká problematiky týrání psů a ilegálních množíren, kterou natočil reportér Danko Handrik z kanálu Das Erste po sérii zátahů na ilegální překupníky.

Handrik navštíví na Plzeňsku množírnu a velkochov a pak na inzerát vyrazí na pražské sídliště, hádejte ke komu. Ano, k té samé slečně, která už chystá žaloby na média s tím, že nic neprovedla. U nás totiž můžete překupovat zvířata tak jako ona, a to, že jste někoho obelhali a zvíře kvůli vám nevýslovně trpělo, vám nejprve musí někdo prokázat.

V Rakousku a Německu jim říkají mafiáni!