Kristýna Kundrtová, „pražská spojka“ česko-slovenské chobotnice, která přes množírny psů distribuuje po Praze nemocná štěňata, má o starost víc.

Hlavní postava kauzy, která třetím dnem hýbe Facebookem a komunitou chovatelů, má totiž konečně i podobu, respektive se nám podařilo získat její asi dva roky starou fotografii.

Pro připomenutí: Na otřesné praktiky Kundrtové upozornil moderátor ČT Jan Smetana, jehož rodina se domnívala, že si od ní koupila přes prostředníka nemocné, třítýdenní štěně odebrané matce, které vydávala za bezmála dvouměsíční. Po zveřejnění se ozvaly desítky podvedených s takřka identickým příběhem o otřesném zacházení se štěňaty zejména malých ras, která jsou u zákazníků velice oblíbená…

Kundrtová, o jejíž aktivity se dlouhodobě zajímají rakouská média (struktura, které je součástí, má u jižních sousedů další významné odbytiště), mezitím hystericky maže desítky inzerátů na internetu a vyhrožuje soudy a právníky. Našemu šéfredaktorovi do telefonu dokonce tvrdila, že se za ní někdo vydává i přesto, že na fotografii ji poznala řada podvedených. Kundrtová už také stihla vyhrožovat České televizi a podle zjištění redakce také několika aktivistům, kteří bojují proti týrání psů a množírnám a které podezírá, že dávají informace novinářům.

Rodina moderátora Smetany shromažďuje na Kundrtovou podněty od podvedených a chystá hromadnou žalobu pro týrání zvířat, krácení daně a další delikty.

Jen zevrubné pátrání naší redakce a zpracování podnětů ukázalo na neuvěřitelný byznys Kundrtové. Ta překupuje štěňata a vedle „legální“ činnosti, na kterou má živnostenský list, provozuje ještě černou. Štěňata doma chová v naprosto nevyhovujících podmínkách, překupuje od dalších množitelů v ČR i na Slovensku často nedonošená nebo odvržená mláďata a bez potřebného očkování a dalších náležitostí je přeprodává zejména po Praze coby zdravé a starší.

Řada okradených také tvrdí, že má od Kundrtové velmi podivně vypadající potvrzení o očkování a že Státní veterinární správa ve věci nekoná, ač byla opakovaně upozorňována, a to píšeme ještě hodně diplomaticky, v reálu redakce prověřuje podezření, že Kundrtovou někdo „omylem“ v této instituci kryje.