Kauza pražské překupnice štěňat, která znovu otevřela diskuzi o šíleném byznysu množitelů psů nejen malých ras, nebere konce. Poškození praktikami Kristýny Kundrtové a jí podobných chystají prostřednictvím rodiny moderátora ČT Jana Smetany (štěně, které koupil dceři na inzerát, bylo jen tři týdny staré a za pár dnů zemřelo i přes maximální snahu veterinárních lékařů o záchranu v den narozenin dcerky) hromadnou žalobu a vytrvale zásobují eXtra.cz a blesk.cz, jež se případu věnují, dalšími zážitky se svým neuváženým nákupem štěňat bez potvrzení původu, která následně umírají, případně vyžadují mimořádně nákladnou péči, případně se ukáže, že jsou zcela jiné rasy, než bylo domluveno.

Kundrtová, hlavní hvězda celé show, se mezitím radí s advokátem a chystá strašlivé žaloby na média (píší prý o ní lži) a našeho šéfredaktora a autora článku (řekl jí do telefonu, že je „svině“, a následně telefonát zveřejnil), kriminálka druhým týdnem řeší její nařčení neznámé osoby, která se za ni prý vydává. Vy si teď přečtěte sedm příběhů z redakčního mailu. Konce mají různé, ale společného jmenovatele všechny stejný – nezkušenou chybu při pořízení minipejska, kterou do jednoho zaplatili nejen penězi, ale i pořádným emočním výdajem a často naprostým zoufalstvím, kdy konečně pochopili, že pro trpící pejsky nemohou do budoucna udělat nic lepšího než nekupovat pokoutně produkty množírenského byznysu.

Chtěli mini, mají maxi sirotka z parkoviště

Paní Gabriela z Prahy chtěla mini čivavu: Na stránkách Animals Cops je uvedena její fotka, inzeráty a tel. čísla. Inzerát, na který jsme odpověděli, tam není a ani její číslo, ale myslím, že jich může být mnohem víc. Známe pouze její email anarobova@gmail.com a tel číslo 606185572, které je samozřejmě nedostupné a email je od koupě psa též nefunkční, vrací se jako nedoručitelný. Paní je z Prahy 6, Šimonova 2, ale když si dcera až z Brna přijela pro štěně na uvedenou adresu, nikdo toho jména tam nebyl, tak volala paní, ta za chvíli přijela autem, vrazila dceři psa, vzala peníze, a než se dcera vzpamatovala, byla pryč. Pes nebyl očkovaný, odčervený, měl průjem, drápky, že nemohl ani chodit. Měla to být mini čivava, která by měla vážit kolem 1 kg, ale psík má už kolem 3 kg a čivava to teda určitě není. Vypadá přesně jako ten na fotce, co je na stránce Animals. Když jsme jí volali hned po předání psa a ptali se, proč nemá očkovací průkaz, bylo nám řečeno, že je ještě malý a že tak malí psi se neočkují, což je nesmysl, jak nám potvrdil veterinář. Hodlám se připojit k hromadné žalobě paní Evy od moderátora Smetany.

Hrobníkovi z lopaty i s falešným očkovacím průkazem

Paní Hana J. udělala také zkušenost přímo s Kundrtovou nebo její „dvojnicí“: Od této ženské, nám tvářící se na jméno Kristýna Kundrtová, tel. číslo 731091438, bytem Šalamounova ulice, IČ 76633781 a email stenatka@atlas.cz, jsme si koupili štěňátko čivavy dne 6. 2. 2014, doložené na předávacím protokolu na štěně. Paní tvrdila, že pejsek je zvyklý na určitý typ granulí, a tak je nám i dala v připraveném no name pytlíčku na cestu. Štěňátko se u paní tvářilo čile a hladově, paní nám představovala, jaký má apetit. Následující den štěně přestalo jíst, přestalo pít, s granulí si hrálo max. jako s hračkou, nevědělo, co si s ní má počít, a stav štěněte se začal prudce zhoršovat. Následovalo léčení u veterináře, já měla dovolenou, dávala jsem mu pít z injekce, aby neumřelo žízní, dávala různé pasty, preparáty na dokrmení. Pejsek byl ovšem letargický a už jen spal, měl hrozně nafouklé bříško, zvracel a měl šílený průjem. Ani nevím jakým zázrakem, ale podařilo se mi štěňátko vyrvat hrobníkovi z lopaty po týdnu těchto strastí. Díky bohu za to, teď nám to vynahrazuje. Očkovací průkaz byl falešný, bez jediného razítka od veter. lékaře.

Známou firmu prý veterinární správa neřešila

Zoufalé psaní přišlo od Lucie z Prahy: Ačkoli je mi jasné, že Vám píše mnoho lidí, přesto Vás musím i já poprosit, abyste nenechal případ Kundrtové ještě několik dní „spát“. Je mi fyzicky špatně z té ženské, která je nejen hloupá, ale doslova debilní, když si vyloženě protiřečí, kudy chodí. Můj pes prožil peklo kvůli tomu, aby si ona nahrabala pár tisícovek a nakoupila si kartony marlborek. Upřímně jsem věřila, když jsem na ni podávala v lednu žádost na SVT u paní Vlachové, která má její případ na starosti, že s tím něco udělá, že jí to není jedno. Tolik veterinářů ji zná, pro tolik lidí je známou firmou. A přesto… Načeradská i Trnková z Prahy už stokrát utratily štěňata z její továrny. Mně jako jedné z mála dala papír, který vydává za smlouvu, tak nemá problém se k mému případu hlásit. Samozřejmě to je jen podvod na blbce, jako jsem byla já, protože ten papír ani neobsahoval cenu… Prosím, ať jí to neprojde…

Byt má hezký, chování divné, rodiče čivavy jsem nevyprosila

Monika z Prahy byla u Kundrtové doma. Prosila o jediné, kontakt na chovatelku, od které překupnice štěně koupila: Já jsem od této osoby také koupila fenku čivavy, ale zaplať pán bůh je fyzicky zdravá. Bohužel psychicky ne. Odmalička se Nikolka (jméno čivavy) projevovala velmi zvláštně. Několikrát jsem mailem i telefonicky prosila paní Kundrtovou o kontakt na chovatelku Nikolky, abych se dozvěděla něco o jejích rodičích, jakou měli barvu, jak byli velcí atd. Už při výběru štěněte mi byla podezřelá, ale byt měla čistý, psy taky (viděla jsem jen chodbu). Mě jen mrzí pomyšlení, že jsem omylem koupila psa z množírny, to jsem nechtěla, ale na druhou stranu jsem ráda, že Nikolku mám. Je to sice moje malá „porucha“, ale beru ji takovou. Nicméně Kundrtová by měla za své činy pykat, toto není normální.

Další Kundrtová na scéně, lži veterináře a množitel ze severu, který bude víc než jen častý zákazník

Čtenářka eXtra Pavla zmínila ve svém příběhu osobu, kterou skloňovala řada dalších. Jakousi Kundrtovou, ale z Jičína. Redakci se podařilo ověřit její totožnost a díky mimořádně dobře informovanému zdroji z řad „kolegů“ Kundrtové i potvrdit, že se skutečně jedná o zajímavou shodu jmen. Praktiky ale mladá slečna používá stejné: „Prodali nám štěně v Jičíně na náměstí za 10 000, holka a kluk, později jsem zjistila, že ona je známá firma, co podává desítky inzerátů. Pejsek se mi nezdál očkovaný a taky že nebyl, ale lékař MVDr. Šiktanc mi tvrdil, že zvíře očkoval. Prý tam s ním byl nějaký Perenský z Děčína, o kterém jsme později zjistili, že je to tamní množitel. Snad konečně spadne klec…“

Zubožená čivava jednou nohou v hrobě a mail plný lží

Vyhlášený psí azyl přijal od Kundrtové, nebo někoho, kdo se za ni vydával, hihi, zuboženou čivavu, které mezitím překupnice našla domov. Najdete ji zde pod jménem Lilinka. Fenka byla podle dobrých duší z organizace Animals Cops, která s azylem spolupracuje, v šíleném stavu, vyděšená, vyhublá, kousala ze strachu. Kundrtová si její bezplatnou záchranu posichrovala mailem, který je tak nějak všeobjímající:

Od: Kristýna Kundrtová <Lumy@seznam.cz> Datum: 10. 2. 2014 Předmět: Lili

Dobrý den. Po telefonickém rozhovoru posílám slíbené foto Lilinky. Lilinka dle OP je narozená 1. 1. 2010. Dle vet. lékaře to cca odpovídá, max. by jí mohlo být o rok více. Zdravotně je v pořádku. Lilinku jsme v prosinci odkoupili z množírny, kde byla neustále zavřená v přepravce. Bohužel jsem se přecenila a její dodatečnou socializaci nezvládám. Je skvělá, ale nejsem schopna jí dát klid, který tolik potřebuje. Lilinka je bázlivá, ale klidná, neútočí. V nejhorším případě se brání, když se po ní prudce natáhnete apod., a to jen ohnáním se. Jinak nekouše. Alespoň do mě nikdy zatím nekousla. Je hodně vystresovaná a potřebovala by domov plný klidu a vlídnosti, který my jí nedokážeme dát (jsme mladá rodina se spoustou psů a dvěma dětmi a ještě v pražském bytě). Jakmile se jí tohoto dostane, je milionová. Tady se i částečně jakž takž srovnala, ale po porodu císařským řezem před dvěma týdny začala „chátrat“. Hrozně zhubla, je víc nervózní, zalejzá, špatně jí… Hrozně ráda chodí na procházky, to je spokojená. Drží se člověka bez vodítka, neutíká, naopak je přilepená k noze. Ale jakmile jde někdo hlučný, uteče. Když někdo (člověk, pes) prochází ve větší vzdálenosti, poodejde a nechce se jí dál. Pak je potřeba počkat, než dotyčný projde, nebo ještě lépe změnit směr a lidem i psům se vyhýbat. Celkově problém s ostatními nemá. Doma máme i stafordku a to u ní i spinká, ale to je pouze doma. Venku se jí straní. Hluku se bojí, a pokud byste ji chtěli chytit po nějakém křiku, uteče, ožene se nebo si učůrne. Hodí se tedy opravdu někam, kde nejsou děti, pokud možno vůbec, aby se zbytečně nestresovala. Ideálně k jednomu, max. dvěma starším osobám do bytu i domečku se zahrádkou. Lilinka je naprosto čistotná, doma zvládne jít čůrat i kakat na podložku, ale půjde na ni, jen když je to akutní. Raději si počká, jestli nepůjde ven. Moc mi na ní záleží. Je hrozně hodná a milá, když je v klidu. Moc Vám děkuji za pomoc a doufám, že se ten pravý domov brzy najde. Kontakty na mne:

tel.: 731 551 607

Kristýna Kundrtová,

Šalounova 1941/2,

Praha

Kauza začala žít smrtí štěňátka Lisi

Přestože Kundrtovou a jí podobné monitorují a pronásledují roky aktivisté i různé ochranářské spolky, ve „velkých“ médiích začala žít až díky moderátoru sportu ČT Janu Smetanovi, který si posypal popel na hlavu, že koupil dcerce čivavu bez potvrzení původu, a zveřejnil otřesný příběh, v jehož centru bylo „ostaršené štěně“ a Smetanova sedmiletá dcera. Podotýkáme, že je možné, že rodina moderátora neobchodovala přes prostředníka s Kundrtovou, ale s jinou osobou, bohužel stejně krutou: „Pejsek nevypadal na 7 týdnů, ale říkala, že je maličký, protože má malé rodiče. Jenomže měl průjem a nejedl. Podařilo se mi s ní ještě spojit, říkala, že to nechápe, že to je asi ze stresu,“ říká Eva, partnerka Smetany, která se štěnětem vyrazila na veterinu, kde ji čekal šok: „Řekli nám, že je dva, maximálně tři týdny staré a bez matky a mateřského mléka má minimální šance na přežití. Zkoušeli jsme to, koupili štěněcí mléko, krmili lžičkou… Týden poté, co jsme fenku koupili a dali jsme jí jméno Lisa, zemřela. V den dceřiných narozenin…“

Redakce se rozhodla aktivně podpořit osvětovou kampaň proti podpoře množíren a stejně tak chceme dál sledovat kauzu Kundrtová, ve které chystají poškození hromadnou žalobu. Pokud patříte mezi poškozené právě touto osobou nebo jste zakoupili pejska na základě inzerátu, který mohla podat ona, ozvěte se prosím na mail autora článku a za vaši pomoc bude vděčná i rodina Smetany, která shromažďuje na této mailové adrese podněty od poškozených před podáním hromadné žaloby.

Pokud jste v poslední době pořídili v Praze štěně malé rasy bez PP, sledujte dále eXtra, kde zveřejníme desítky podezřelých inzerátů, kde možná najdete svého pejska. V takovém případě se nám prosím ozvěte a pomozte dobré věci.