Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Statečný mladík, který bojoval s rakovinou, vybral peníze na charitu a plnil si seznam posledních přání, dnes ráno zemřel

Stephen Sutton dnes ráno podlehl rakovině tlustého střeva.
Zdroj: koláž archiv

Byl velkou inspirací pro hodně lidí, kteří na sociálních sítích sledovali jeho boj s rakovinou tlustého střeva, ačkoliv on sám věděl, že jeho konec se rychle blíží. Založil si proto seznam přání, která by chtěl stihnout dřív, než stihne osud jeho, a mimoděk se mu tak navíc povedlo vybrat jeden milion liber na charitu.

Stephen Sutton (19) měl na seznamu 46 věcí, které by si chtěl splnit, a většina z nich se povedla, zároveň ale také upozorňoval svoje fanoušky, že smrt si pro něj přijde každou chvíli a nebude trvat dlouho a jeho facebooková stránka se odmlčí navždy.

O statečnosti a dobrotivosti mladého muže věděli i slavní, kteří se rozhodli přispět na jeho dobrou věc, setkal se tak třeba s premiérem Davidem Cameronem, lidé mu posílali virtuální pozdravy nebo i skutečné prostředky na splnění jeho přání, ale dneškem vše skončilo.

Matka chlapce na jeho profilu oznámila, že Stephen ve velmi brzkých ranních hodinách zemřel. „Přestože je moje srdce plné hrdosti na mého syna, puká zároveň smutkem z toho, že můj statečný Stephen dnes ráno odešel,“ sdělila veřejně všem, kdo v posledních dnech sledovali tuto „reality show“, jež inspiruje.

Související články

Další články