Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Ivana Gottová StarDance 2019 Extra Host (pořad)

Nejnovější kauzy

Starý indiánský kmen věští konec světa! Jejich děsivé proroctví se bod po bodu naplňuje!

Kmenoví vůdci kmene Hopi předpovídají, že příchod bílého muže spolu
s podivnými, bizonu podobnými zvířaty, která udusávají zemi (dobytek),
jsou předzvěstí konce světa.
Hopiové, žijící na území státu Arizona, patřili před objevením Ameriky mezi nejvyspělejší usedlé zemědělce. Fascinující je jejich náboženství: Hopiové věří na střídání světů, které jsou vždy zničeny katastrofou. Současný svět je podle nich v pořadí čtvrtý. Důležitými postavami v mytologii Hopiů je stvořitel Taiowa, ztracený Bílý Bratr Pahana a Pavoučí žena. Proroctví, která jsou zakořeněna v jejich pověstech, nasvědčují tomu, že konec čtvrtého světa je na spadnutí.

Bílý muž přináší zkázu

Kmenoví vůdci kmene Hopi předpovídají, že příchod bílého muže spolu s podivnými, bizonu podobnými zvířaty, která udusávají zemi (dobytek), jsou předzvěstí konce světa. Podle věštby bude před koncem světa země křižována železnými hady a kamennými řekami (železnice a dálnice), země bude protkána obří pavučinou (elektrické vedení, internet) a moře zčerná (ropné skvrny). Je také předpovězeno, že „obrovský příbytek na nebesích“ havaruje a spadne na zem. Bude to vypadat jako modrá hvězda a země se bude houpat sem a tam. Běloši pak budou bojovat v zemích po celém světě s těmi, kteří oplývají moudrostí svých předků. Pak se v pouštích objeví kouř, znamení, že zkáza je blízko. Mnoho lidí potom zemře, ale ti, kteří pochopili proroctví, přežijí v příbytcích příslušníků kmene Hopi a budou v bezpečí. Pahana neboli „Praví Bílí Bratři“ se pak vrátí a do lidských srdcí zasadí semínka moudrosti, a tím ohlásí příchod Pátého Světa.

Devět světů, devět proroctví

Existuje devět důležitých proroctví kmene Hopi, která souvisejí se stvořením devíti světů: tři předchozí světy, na nichž jsme žili, současný čtvrtý svět, tři budoucí světy, které ještě vzniknou, a svět Taiowy, Stvořitele, a jeho synovce, Sotuknanga. Hopiové říkají našemu věku „Čtvrtý věk člověka“. Podle nich byl tedy svět již třikrát zničen. Nejdříve ohněm, pak ledem a mrazem a poté povodní – přibližně před 12 000 lety. Někteří ale věří, že skutečné datum povodně bylo 5. června 8498 před naším letopočtem.

Oheň, led a potopa světa

První svět prý skončil, když vybuchly všechny sopky světa a vše zachvacující oheň pohltil a zničil první svět. Zkáza druhého světa nastala, když došlo k přepólování Země a vše se pokrylo ledem. Hory se staly součástí oceánů a moří. Třetímu světu se stalo osudným, když jej zaplavila voda. Velké kontinenty se potopily a rozpadly na malé ostrůvky. Vyvolení byli varováni Pavoučí ženou a postavili si velké lodě z rákosí. V podstatě na všech kontinentech existují podobné mýty: u Skandinávců, Řeků, Egypťanů, Židů, Sumerů, Babyloňanů, Peršanů, Indů, Fidžijců, Eskymáků a severoamerických i jihoamerických indiánů. Všechna tato etnika a mnohá další znají vyprávění o celosvětové povodni.

Atomová tykev?

Konec čtvrtého světa (tzv. Tuwaqachi) popisuje Frank Waters ve své knize o mytologii Hopiů. Podle nich bude vynalezena tykev plná popela, která, když spadne z nebe, uvede do varu oceány a spálí zemi, takže na ní po mnoho let nic neporoste (atomová bomba). To bude pro indiány kmene Hopi znamením, že mají vystoupit se svým učením, aby upozornili svět, že brzy přijde třetí a poslední úkaz. Ten přinese konec veškerého života, pokud se lidé a jejich vůdčí představitelé rychle nenapraví. Konečná fáze, nazvaná „velký den Očištění“, je popisována jako „záhadné vejce“, ve kterém vyvrcholí síly svastiky, Slunce a třetí energie, symbolizovaná červenou barvou, a přinesou buď celkové obrození, nebo totální zničení. Míra násilí bude dána mírou nerovnosti mezi národy ve světě a v rovnováze přírody. V této krizi budou bohatí i chudí nuceni bojovat bok po boku, aby přežili.

Velké Očištění

Před Velkým Očištěním vzniknou kovové stezky pro ocelové oře, zavěšené ve vzduchu na kovových lanech. Nejprve budou na Zemi přivezeny kusy Měsíce, které naruší rovnováhu a rozpoutají katastrofální síly. Těsně před Velkým Očištěním, bude obloha protkána pavučinami, jejichž prostřednictvím se budou lidé pohybovat. Očištění začne krátce poté, co lidé postaví velký dům na obloze. Od té chvíle budou všude planout ohně a chamtiví, sobečtí, mocichtiví vůdci povedou války. Začátek nadcházejícího Pátého světa bude ohlášen příchodem bytosti známé jako Pahana nebo ztracený „Bílý Bratr“.

Polepšíme se?

Hopiové říkají, že po tomto světě přijdou ještě dva další. „Šestý věk“, který bude „Světem proroctví a Zjevení“, a „Sedmý věk“, který bude „Světem Sjednocení“. Doufejme tedy, že se lidstvo polepší, protože detaily, které proroctví popisuje, až hrůzostrašně odpovídají současné situaci.

Poskytovatel služeb: E.M.A. Europe, s.r.o., tech. zaj. Materna, 1 SMS/max. 46 Kč, P. O. Box 14, 110 05 Praha 015, www.ema.bzwww.platmobilem.cz

Mohlo by vás zajímat

Další články