Ochránci proto doufali, že se jim prostřednictvím sociálních sítí podaří najít někoho, kdo zvířatům poskytne alespoň dočasný domov. Reakce veřejnosti ale nakonec naprosto překonala všechna jejich očekávání.

„Já jsem Kala. Tohle je Keira. Jsme strašně vyděšené. Lidi, kteří tu dělají, vidí, jaký máme strach, ale zrovna si řekli, že dnes je náš poslední den. Jestli nás někdo nezachrání, tak mi ji vezmou. Uvidím, jak jde dolů chodbou. Nepřijde zpátky a já budu brečet,“ napsali ochránci emotivní vzkaz z pohledu jedné z fenek.

Netrvalo to dlouho a vzkaz se začal šířit raketovou rychlostí. Nasbíral tisíce komentářů a desítky tisíc sdílení i lajků. Nabídky na adopci začaly do útulku přicházet během několika minut.

Celý příběh dopadl neuvěřitelným happyendem.

„Přesně 2 hodiny a 6 minut. Tak dlouho to trvalo této úžasné komunitě milovníků zvířat, než zachránila životy dvou psů. Zrovna jsme se dozvěděli, že Kala i Keira jsou bezpečně v autě a na cestě k veterináři – to vše díky vám,“ napsala na Facebook charitativní organizace Angels Among Us Pet Rescue.

„Jen se na ně podívejte. Proto to celé děláme,“ přidali na konec.