Když přijela k Ivaně Magdaléna (44), která je zvyklá na pořádek a rutinu, nestačila zírat. A rodina Ivany (54) se pro ni stala noční můrou. Připadala si jako v domě hrůzy. Všeho se doslova štítila. Nic ale nevzdala a hned první den se pustila do úklidu celého domu.

To ji ale hodně rychle přešlo. Byla v šoku z celé té špíny, prý se tam neuklízelo doslova roky. Ivana si dá totiž prý raději vínečko a na nějaké uklízení ji moc neužije. A podle toho to také vypadlo.

Všude je prach, pavučiny a nepořádek. Navíc kuchyně nemá přívod vody. Magda je sice nadšená, když zjistí, že mají myčku, ale pak se zděsí. Myčka je totiž v koupelně hned vedle záchodu a nádobí je i po umytí špinavé. Magdalena ale nakonec vše zvládla s humorem.

Rodina Magdaleny má totiž nastolený řád, doma mají přesně stanovené rituály a vše pečlivě dodržují. Večeří se přesně v 18 hodin, a když se jídlo servíruje o něco později, je zle. V každém pokoji mají hodiny, aby bylo vše přesné. Jak sama říká, manžel je všechny postaví do latě. A navíc mají doma extrémně čisto.

Ivana s manželem Ctiborem (47) přiznávají, že jejich vztah upadá, a tak doufají, že jim Výměna manželek pomůže. Manžel dokonce bydlel v domečku vedle domu. Pořád se totiž s manželkou hádal.

V domě Magdaleny sice Ivana nemusela bojovat se špínou, ale zjistila, že vše není tak růžové, jak se zdá. Obě děti se totiž svého otce Karla (46) – armádního policisty, bojí. Přejí si, aby byl hodnější a milejší.

Všechno je ale v domácnosti přesně naplánované, tak se to snaží chaotická Ivana dodržovat. Ale sama tomu nerozumí. Připadá si jako na vojenském výcviku. Když ale velí ona, sundá hodiny a snaží se, aby se rodina neřídila časem. A najednou tam nastává chaos.

Nakonec obě ženy výměnu zvládly a užily si ji. Vše se obešlo bez hádek a křiku.