Trendy tagy Petr Kellner Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Špičkové herectví není pro slabochy! 5 umělců, kteří museli kvůli roli projít dramatickou proměnou

Zdroj: archiv
+ Další fotografie

"Prvně vystuduj něco pořádného, komedianta můžeš jít dělat vždycky!" Věta, kterou slyšel nejeden herec, který nepochází z umělecké rodiny.

Pravda je ovšem taková, že vrcholové herectví není ani trochu o nakrucování se před kamerou a strojovém odříkávání scénáře. Herectví je kumšt a řemeslo. Mezi námi, velmi náročné řemeslo.

Z úst režisérů ovšem často zní zklamání z toho, že se naši herci odmítají kvůli roli nějak více transformovat. Už změna barvy vlasů bývá někdy vyjednávání na dlouhé lokte.

V zahraničí je konkurence mnohonásobně větší než u nás a prosadit se není jen tak. Tohle je pět herců, kteří byli ochotni projít pro svou roli proměnou, která zpravidla byla oceněna jednou z nejcennějších sošek, které může člověk pohybující se ve filmové branži získat.

Gerard Butler (45)

Krásný král Leonidas a jeho 300 věrných bojovníků. Všichni s vyrýsovanými svaly a bez gramu tuku na těle navíc. To byl film 300: Bitva u Thermopyl, pro který se Gerard Butler ztvárňující Leonidase musel dostat do formy. O králi kolovaly pověsti, že měl nejvypracovanější tělo široko daleko A Gerard se do toho v roce 2006 pořádně opřel. Pomáhal mu s tím expert v posilování a známý horolezec Marc Twight. Po natáčení se herec sice vrátil do starých kolejí a o svaly přišel, ale i tak to muselo stát hodně potu a dřiny, proto klobouk dolů.

Renée Zellweger (45)

O Renée se toho napsalo především koncem loňského roku opravdu hodně. Mimo jiné to, že herečce z jejích váhových proměn trošku hráblo a rozhodla se nebýt už nikdy Bridget Jonesovou s velkými papulkami. Renée získala hlavní roli ve filmu Deník Bridget Jonesové díky své přirozenosti a spontánnosti. Bylo jasné, že Bridget nemůže hrát žádná Barbie. Ale přesto musela Renée přibrat. Pustila se do toho zostra a během měsíce měla nahoře deset kilo. Všechno stihla shodit ještě na premiéru, kde už byla za štíhlou krásku červeného koberce, a celé si to znovu zopakovala po třech letech při natáčení pokračování.

Christian Bale (40)

Christiana si většina lidí pamatuje jako představitele Batmana, kterého herec ztvárnil jako sedmý v historii. Nabídce na velkofilm ale předcházel snímek s názvem Mechanik, kvůli kterému musel herec zhubnout. Při přísné dietě a pod dohledem odborníků shodil třicet kilogramů a pro roli se z vypracovaného krasavce proměnil v neurotika na pokraji vyhladovění. Když viděli tvůrci Batmana, čeho je herec pro svou roli schopen, oslovili ho s nabídkou na ztvárnění hlavní postavy a Christian musel narychlo zase přibírat. Ale dřina a sebezapření se vyplatily a byl oceněn několika cenami.

Matt Damon (44)

18 kg za tři měsíce dolů. To je bilance Matta Damona, který ještě jako mladík v roce 1996 získal hlavní roli válečného veterána závislého na heroinu ve filmu Kuráž pod palbou. Matta sice tehdy chválila i kritika, od té doby ale žádnou podobnou změnou neprošel, protože se nechal slyšet, že psychické i fyzické následky, se kterými se v době natáčení potýkal, byly natolik nepříjemné, že by si je opravdu dobrovolně nechtěl už nikdy zopakovat.

Jared Leto (43)

Jared Leto, herec naprosto oddaný tomu, co dělá, a rozhodnutý přinést divákovi co nejautentičtější zážitek. Nejdříve přibal 30 kg, aby věrohodně zahrál postavu vraha Marka Davida Chapmana, který zabil Johna Lennona. Následně musel zhubnout pro úspěšný oscarový snímek Klub poslední naděje, kde hrál transsexuála Rayona potýkajícího se s AIDS. V průběhu natáčení musel jít Leto dokonce na svou podváhu a celkově se tak během krátké doby zhoupl o šedesát kilogramů. Netají se tím, že zažíval i bušení srdce a podobné velmi nepříjemné stavy, ale byl rozhodnutý film dotočit. Oceněný byl Oscarem i Zlatým glóbem.

Vidíte, herectví je stejně tvrdé, jako úplně každé jiné řemeslo, pokud ho chcete dělat dobře, naplno a být v něm nejlepší. Myslet si, že herci jsou lidé, kteří mají leháro a občas se nechají vyfotit s modelkami na své jachtě, si klidně můžete. Ale jak dokazuje těchto pět příběhů, není to pravda.

Související články

Další články