Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Kobe Bryant koronavirus Čína Počasí

Nejnovější kauzy

Speciální ubytovna pro gaye, lesby a transsexuály? Nově bude v Berlíně!

V Německu je okolo 3500 uprchlíků z řad gayů, leseb a transsexuálů.
Zdroj: twitter.com
Pokud budou o azyl v Německu žádat uprchlíci z řad gayů, lesbiček, bisexuálů a transsexuálů (LGBT), tak jedině ve speciálním středisku v Berlíně. To bude fungovat od března a čeká se už teď velký nápor. Organizace Schwulenberatung, která hájí práva sexuálních menšin, odhaduje, že v Německu je okolo 3500 uprchlíků z těchto řad.

„Za poslední dva roky jsme se doslechli o řadě případů diskriminace a zločinů proti LGBT lidem,“ uvedl Stephan Jäkel z organizace Schwulenberatung, který má na starosti záležitosti běženců. „Byli vystrašeni z toho, že je zbili či poplivali, jeden přežil pokus o vraždu. Dozvěděli jsme se strašné věci,“ dodal.

Proto bude zprovozněno středisko, které bude určené pro 125 lidí. Migranti tam mohou bezplatně žít během azylového řízení. V Německu žádá o azyl nejvíce lidí. Loňský rok jich do země přišlo více než milion. Podle německé federace gayů a leseb se od loňského srpna do prosince stalo 95 případů útoků na lidi z komunity LGBT.

Související články

Další články