Rodiče, co máte doma Nurofen, dávejte pozor! Může se to stát i vašemu dítěti.

Dvouletá Macey Marsh z Londýna prodělala extrémní alergickou reakci na hojně užívaný lék Nurofen pro děti. Málem zemřela a její tvář vypadá jako spálená.

Holčička měla opuchlé oči a nebylo jí dobře, tak ji rodiče vzali k doktorovi, který jí předepsal Nurofen s tím, že se mají ukázat za tři dny.

Po večerním podání léku však začalo pro rodiče a hlavně Macey peklo. Ráno měla oči ještě více slepené, a tak ji rodiče vzali na pohotovost. Tam dostala penicilin, ale další den se probudila s obrovskými puchýři po celém obličeji.

V nemocnici holčičce diagnostikovali velmi vzácnou a vážnou alergickou reakci na herpes viry, medikaci zvanou Stevensův-Johnsonův syndrom.

Lékaři připravovali rodiče na nejhorší. Naštěstí Macey přežila, což lékaři označují za zázrak. Nicméně stále hrozí, že dívčin zrak bude navždy poškozen. Rohovka se totiž mohla přilepit na vnitřní stranu jejích víček a nenávratně se poškodit.

Macey teď bude muset několik let pravidelně chodit na kontroly.

Mluvčí Nurofenu se k případu vyjádřil takto: „Velmi nás mrzí Maceyin zdravotní stav a přejeme jí rychlé uzdravení. Stevens-Johnsonův syndrom je velmi vzácný a spouštěčem můžou být infekce i léky. Vyzýváme spotřebitele, aby pozorně četli příbalový leták,“ řekl mluvčí Nurofenu pro mirror.co.ok.