Trendy tagy Jana Paurová Extra Host (pořad) Počasí Bohumín

Nejnovější kauzy

Šokující zjištění: Proč mají lesbičky pořád sex s muži?

Mladé dívky rády experimentují.
Zdroj: Instagram
+ Další 4 fotografie
Náctileté lesbičky mají podle studie portálu Independent více sexuálních zkušeností než jejich heterosexuální vrstevnice. Jsou více promiskuitní a jejich sex je mnohem rizikovější. To ale není všechno. Pořád mají sex s muži, přestože se jim mnohem více líbí ženy. Proč to dělají?

Lesbické puberťačky rády experimentují. I když se jim líbí sex se ženami, nemají jenom jednu, ale několik. A sex mají i s muži. Ve Spojených státech má sex s mužem jedna z pěti dospívajících lesbiček.

Kromě toho náctileté lesbičky přicházejí o panenství hodně brzy, v průměru ve 13 letech a 9 měsících. A to je výrazně nižší věk, než zažijí svoje poprvé bisexuální puberťačky. Ty o panenství přicházejí v průměru lehce po patnáctém roku a heterosexuální dívky v 15 a půl letech.

Lesbické a bisexuální mladistvé dívky mají více sexuálních partnerů než heterosexuální dívky. A navíc mají pořád sex s muži. Podle studie je to zřejmě kvůli intenzivnějšímu sexuálnímu uspokojení a také je na ně pořád vyvíjen společenský tlak. Pokud nezažijí sex s muži, nemůžou si být přece v tak mladém věku jisté, že jsou opravdu homosexuální.

Pokud jde o bezpečnost u sexu, bylo zjištěno, že lesbičky v něm jsou mnohem riskantnější a třetina z nich přiznává, že se žádným způsobem nechrání. Podle studie si lesbičky myslí, že je žádné pohlavně přenosné choroby nemůžou potkat. Opak je ale pravdou.

Jeden ze spoluautorů studie a předseda centra pro inovativní výzkum veřejného zdraví v San Clemente v Kalifornii Michele Ybarra řekl: „Podle našeho zjištění se dívky v dospívajícím věku chovají při sexu riskantně. To znamená, že lesbické a bisexuální dívky při sexu s chlapci mají většinou nechráněný pohlavní styk.“

„Mládež se potřebuje dozvědět o všech sexuálních praktikách. Bisexuální a lesbické dívky by se měly poučit o těhotenství a používání kondomu,“ dodal Ybarra. Sexuálně přenosné choroby se týkají samozřejmě i jich.

Experimentování je prý v tomto věku normální, ale každý člověk by měl odhadnout svoje schopnosti a vědět, kdy je ještě v bezpečí a kdy ne. Výzkumu se účastnilo 3000 amerických dívek ve věku 13–18 let.

Související články

Další články