Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Šokující záběry po pádu MH17: Do pr**le, tohle je civilní letadlo, divili se separatisté a šli okrádat mrtvé pasažéry

Šokující záběry po pádu MH17: Do pr**le, tohle je civilní letadlo, divili se separatisté a šli okrádat mrtvé pasažéry
Zdroj: Profimedia / AFP PHOTO / NEWS CORP AUSTRALIA
Mysleli si, že sestřelili ukrajinskou stíhačku. Až když přiběhli k troskám, zjistili, že jde o dopravní letadlo s civilními pasažéry. Společnost New Corp Australia v pátek zveřejnila záznam pořízený bezprostředně po pádu letu MH17 společnosti Malaysia Airlines. Na záznamech jsou zřejmě zachyceni proruští separatisté.

Dnes je to přesně rok, co se u vesnice Hrabove u Doněcké oblasti na území ovládaném proruskými separatisty zřítil Boeing 777. Na palubě letu MH17 bylo v tu dobu 298 pasažérů, z toho 193 Nizozemců.

Havárii nikdo nepřežil. Z připravované zprávy vyšetřovatelů, která bude hotová na podzim, prozatím vyplývá, že letadlo sestřelili proruští separatisté, přičemž raketový systém Buk jim dodalo Rusko. Moskva to ovšem popírá a ze smrti 298 lidí obvinila ukrajinské letectvo.

Přesně po roce od tragédie letu z Amsterodamu do Kuala Lumpur byl zveřejněn několikaminutový sestříhaný záznam, který sice nedokazuje, kdo letoun sestřelil, přesto může přinést mnohé informace. Jednak pomůže identifikovat muže, kteří byli první u vraku Boeingu. Právě oni totiž, jak záznamy ukazují, okrádali mrtvé pasažéry.

Podle zahraničních médií by se mohlo jednat právě o proruské separatisty, kteří se na místě, kam dopadly trosky, divili, že jde o dopravní letadlo: „Do prle, to je dopravní letadlo,“ divil se jeden z mužů v uniformě. „Malajsie,“ říká další muž, přičemž v troskách pak nachází zavazadlo, na němž je cedulka Austrálie Z jejich počínání vyplývá, že MH17 byl nejspíš sestřelen omylem. Záznam ukazuje i to, jak našli černou skříňku. Společnost, která video získala, jeho celou verzi už předala vyšetřovacímu týmu.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy