Trendy
Výměna manželek 2024 válka na Ukrajině Survivor 2024 Kate Middleton

Šokující tajemství smrti Marilyn Monroe: Zavraždil ji Bobby Kennedy, tvrdí policista

Po celém světě ji napodobují tisíce žen.
Zdroj: Profimedia
+ Další fotografie
Vražda

Marilyn Monroe byla podle šokujích odhalení otrávena. Nová kniha odhaluje tajemství smrti slavného sexsymbolu. Podle ní má v události prsty bratr tehdejšího prezidenta Bobby Kennedy, který jí měl přisypat jed do pití, aby ochránil klan své rodiny.

Tragická smrt legendární Marilyn Monroe nepřestává fascinovat ani po 60 letech. Hollywoodská hvězda zemřela na předávkování drogami 4. srpna 1962, ve věku pouhých 36 let. Ačkoli vyšetřování určilo jako důvod její smrti sebevraždu, po celá desetiletí o události kolovaly konspirační teorie a lidé spekulovali, že herečka byla zavražděna.


Za vším stál Bobby

Vody nyní rozvířila nová kniha s názvem „Bombshell: The Night Bobby Kennedy Killed Marilyn Monroe“ (Šok: Noc, kdy Bobby Kennedy zabil Marilyn Monroe). Jak z názvu vyplývá, podle knihy za smrtí známé herečky stál bratr tehdejšího amerického prezidenta JFK.

Tvrzení je doloženo tajnými složkami policejního oddělení v Los Angeles. Bobby měl údajně otrávit nápoj, který následně Marilyn Monroe vypila. Herec Peter Lawford měl být svědkem celé epizody. Spoluautor Mike Rothmiller, který je bývalým policistou v Los Angeles, tvrdí, že Marylin Monroe byla zavražděna kvůli ochraně klanu Kennedyů.


Už za ním nechoď!

Robert 'Bobby' Kennedy byl v té době americkým generálním prokurátorem a často doprovázel svého bratra, prezidenta JFK. Na galavečeru 45. narozenin JFK, který se konal 10 dní před jeho skutečným datem narození 29. května, byla Monroe téměř nabídnuta jako dárek mladému prezidentovi. Podle knihy na post-gala večírku v newyorském podkrovním apartmá poskytovaném šéfem hollywoodského studia tančila pětkrát s Bobbym. Nakonec ale odešla s prezidentem Kennedym, přičemž šla přes sklepní chodbu a soukromý výtah do jeho apartmá v sousedním hotelu Carlyle. Následujícího dne se vrátila do Kalifornie, uvádí DailyMail.

Ve stejném týdnu Monroe údajně přijala hovor od Lawforda. Jeho zpráva pro Monroe byla stručná a brutální - bylo jí nařízeno, aby už nikdy prezidenta neviděla, a nikdy se ho ani nesnažila kontaktovat. Monroe záhadně zemřela méně než tři měsíce po hovoru.

Podle Rothmillera se Lawford o 20 let později zhroutil a vraždu přiznal. Příběh však nebyl nikdy zveřejněn, protože se ho vlivní lidé snažili ututlat. Sám Rothmiller se rozhodl po celá desetiletí zachovávat mnlčení v obavě o svůj vlastní život a blaho své rodiny. Přesto, o čtyři desetiletí později, se rozhodl přijít se šokujícím tvrzením.

V nalezeném deníku Marilyn Monroe měla údajně být část, kde si Monroe den před svou smrtí, 3. srpna 1962, poznamenala: „Peter mi řekl, že Robert přijde zítra. Nevím, jestli ano.“ Monroe v celém svém deníku považovala Bobbyho Kennedyho za někoho, kdo je do ní hluboce zamilovaný, a který by dokonce opustil svou manželku Ethel, aby si ji vzal. Mezitím byl Bobby Kennedy navenek oslavován jako ideální rodinný muž a v roce 1962 byl dokonce oceněn jako „otec roku“. Byl to ženatý muž se sedmi dětmi.

Temná stránka Bobbyho

Kolem poloviny července 1962, zhruba měsíc před její smrtí, měla Monroe potratit na Bobbyho příkaz. Nová kniha tak odhaluje temnou stránku Bobbyho, daleko od intelektuálního politika, za kterého byl považován.Údajně pořádal pravidelné opilecké orgie s mladými dívkami a prostitutkami v domě Petera Lawforda.V těchto blízkých kruzích byl dokonce nechvalně známý jako „šmátral“.

Lawford uvedl, že v den smrti Monroe doprovázel Bobbyho k ní domů, aby získal její deník. V době, kdy ji večer navštívil Lawford a Bobby, vypadala Monroe omámená vlivem drog nebo pití. S Bobbym se neustále hádala, situace často eskalovala až do fyzické konfrontace. Později ji Lawford uklidnil na pohovce, zatímco Bobby zvedal zásuvky při hledání „malé červené knihy“. Když Bobby údajně ztrácel nervy, Lawford ho prosil, aby odešel, než sousedé zavolají policii.


"Pij to, budeš se cítit lépe"

V té době měl jít Bobby do kuchyně a zdálo se, že lžící míchá sklenici vody a něco do ní nalévá. Lawford předpokládal, že je to nějaké sedativum, ale Bobby na něj zaútočil, když se zeptal. Krátce nato Bobby řekl Monroe: „Vypij to, budeš se cítit lépe.“ Stěžovala si na nepříjemnou chuť, ale údajně dopila na Bobbyho naléhání. Když ležela, viditelně omámená, oba muži dál hledali deník, ale nepodařilo se jim ho najít.

Brzy její hlas zeslábl a její slova se staly nezřetelnými, než se z ní vytratily poslední známky života. Když Lawford zpanikařil, Bobby ho požádal, aby ji tam nechal, a poté odešel z domu. Když odcházeli, u dveří se objevili policisté v civilu. Lawford později tvrdil, že našli a zajistili její deník, a také zlikvidovali sklenici, ze které Monroe pila, co Bobby nabídl.

Kniha se věnuje dalším podrobnostem o smrti Marilyn, pitevních zprávách a údajném Bobbyho zapojení. Rothmiller také odhaluje, že Lawfordovo přiznání ho málem stálo život v srpnu 1982. Sotva týdny poté, co mu Lawford řekl, co se skutečně stalo, na něj střelec z motocyklu zahájil palbu z poloautomatické pistole. Rothmiller byl zasažen do zad a do boku a utrpěl poškození páteře, které sotva přežil. Lawford zemřel v roce 1984, upil se k smrti.


Co dělat při jaderné havárii: Základní rada zní schovej se a zůstaň v kontaktu, říká Dana Drábová

Související články

Další články

Nejnovější kauzy