Policie musela Tigera v nabouraném autě vzbudit. Spal opřený o volant, ale zraněný nebyl. Auto utrpělo menší škody na přední straně a také na straně spolujezdce. Světla byla rozsvícená a motor nastartovaný. Policie požádala Woodse, aby vystoupil z auta a pokládala mu otázky, na které nedokázal na první dobrou odpovědět. Otázky mu musely být zopakovány, zatímco zmateně mžoural do tmy.

Woods také několikrát změnil výpověď ohledně tvrzení odkud kam jel. Byl evidentně zmatený, a tak mu policie předložila test na alkohol. Ten však vyšel negativní. Nakonec se ukázalo, že Woods požil změť předepsaných léků, které ho evidentně totálně sjely.

Tiger má zdravotní potíže již několik let. Trpí bolestí zad a dalších kloubů. V minulosti prodělal nespočet operací, například kolene a achillovy šlachy, které prodělal nedávno. V návaznosti na to mu jsou pravidelně předepisovány léky proti bolesti a další tišící prostředky. Ty pravděpodobně trochu namixoval a podle všeho to byla docela jízda.

Tigerovi ani nikomu jinému se naštěstí nic nestalo a golfista podle výpovědi celé situace velmi lituje.

Sám sportovec se k nehodě a zatčení vyjádřil následovně:

„Stalo se to, že jsem měl nečekanou reakci na předepsané léky. Neuvědomil jsem si, že tento mix mě ovlivní tak silně. Zároveň bych se chtěl z celého srdce omluvit celé mojí rodině, přátelům a fanouškům. Také jsem od sebe čekal víc. Udělám všechno, co je v mých silách, aby se situace už nikdy neopakovala. Plně jsem spolupracoval s policií a chtěl bych tímto poděkovat policejnímu oddělení z Jupiteru a Palm Beach za jejich profesionalitu.“